تبلیغات

تبلیغات

احمدی نژاد: سود بانكی كاهش خواهد یافت

مجموعه : مجله خبری
ایسنا: رییس‌جمهور تصریح كرد: كاهش سود بانكی در دستور‌العمل بانك مركزی قرار گرفته است.

دكتر محمود احمدی‌نژاد صبح روز جمعه در ادامه برنامه‌های روز دوم دور سوم سفر استانی خود به استان كرمانشاه در دیدار با تعدادی از منتخبان این استان، به مصوبات روز پنج‌شنبه جلسه هیات دولت در مورد استان كرمانشاه و همچنین كارگروه تخصصی فرهنگ و هنر این استان اشاره كرد و گفت: مصوبات كارگروه تخصصی فرهنگ و هنر راه را برای جوشش فرهنگی و هنری در استان باز كرده است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌كه آنچه كه امید به آینده را تقویت می‌كند فرهنگ و ارزش‌های فرهنگی است، گفت: ویژگی‌های فرهنگی ما قابل عرضه به بشریت است همچنین مصوبات روز گذشته گره‌های اصلی حركت شتابان استان را باز كرد. یعنی دولت در این ارتباط تصمیم گرفت و با همت و حركت شما این گره‌ها باز می‌شود.

احمدی‌نژاد به تشریح برخی از این تصمیمات در عرصه كشاورزی، صنعت، ورزش، بهداشت و عمران و آبادانی اشاره كرد و گفت: در بخش صنعت و سرمایه‌گذاری تصمیمات خوبی اتخاذ شد و فرصت خوبی برای كارآفرینان استان و تولیدگران استان فراهم شد.

وی با اشاره به این مصوبات گفت:‌ باید حداكثر بهره را از فرصت‌های به وجود‌ آمده برای ساختن و آبادانی برد.

رییس‌جمهور با بیان این‌كه اعتبارات عمرانی استان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا كرده است، گفت: باید یك حركت گسترده سازندگی در كشور صورت بگیرد البته در این راستا ما یك سری وظایفی داریم كه از جمله آن تخصیص اعتبارات، حمایت كردن و … است ولی عامل اصلی كه باعث پیشرفت است شما مردم هستید.

احمدی‌نژاد در ادامه به بحث سود بانكی اشاره كرد و گفت: امسال نیز تحول جدی‌ای در این زمینه رخ می‌دهد و در دستور‌العمل بانك مركزی كاهش سود بانكی مد نظر قرار گرفته است.

وی با بیان این‌كه سال 89 به ظاهر سال سختی بود و دشمنان اعلام كرده بودند كه تحریم‌های فلج‌كننده‌ای را علیه ایران انجام خواهند داد، گفت: آن آقا گفت كه ما تحریم‌های فلج‌كننده‌ای در ایران می‌كنیم كه در پنج ماه ایران قفل شود و به ظاهر و با محاسبات مادی حرف آن‌ها درست بود ولی آن‌ها موفق نشدند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌كه در بودجه سال 89 نیز 20 درصد درآمد نفتی برای صندوق توسعه ملی ذخیره شد، و اساسنامه صندوق در آخر سال به دولت ارائه شد، گفت: دشمنان تصور می‌كردند كه كار ایران با توجه به این تحریم‌ها تمام است در حالی كه سال 89 یكی از بهترین سال‌های اقتصادی و عمرانی كشور ما بود. بودجه عمرانی كشور افزایش پیدا كرد، طرح تحول اقتصادی اجرا شد در واقع یكی از بزرگ‌ترین طرح‌های تحول اقتصادی در كشور با همكاری مردم به اجرا در آمد و ما شاهد همكاری مردم درجهت اجرای درست این طرح بودیم. البته نمی‌گویم ضعف و اشكالی نیست ولی مردم همكاری بسیار خوبی در اجرای این طرح داشتند.

وی ادامه داد: ‌امسال نسبت به سال گذشته شرایط ما عالی است 20 درصد درآمد نفت از سال 89 كه نزدیك به 15 هزار میلیارد تومان است، در صندوق ملی در اختیار ماست و امسال به همان میزان در صندوق توسعه ملی قرار خواهد گرفت كه در جمع 30 هزار میلیارد تومان می‌شود. از طرف دیگر 40 هزار میلیارد تومان نیز بانك‌ها امسال وام جدید می‌دهند كه در كل می‌شود 700 هزار میلیارد تومان و در واقع می‌توان با این منابع یك جهش در سرمایه‌گذاری و تولید كشور ایجاد كرد.

وی با بیان این‌كه در سال 90 شاهد رشد سرمایه‌گذاری در بخش عمران خواهیم بود، گفت: ما باید همه دست به دست هم بدهیم تا جهش بزرگی در ساختن ایران، رشد تولید و افزایش ثروت ملی رخ بدهد و این شدنی است.

احمدی‌نژاد در ادامه به امكانات استان كرمانشاه در زمینه‌های گوناگون اشاره كرد و گفت: استان شما تمام امكانات لازم را برای یك جهش بلند دارد و انجام این جهش معطوف به همت شماست.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌كه ما امروز دو ماموریت بزرگ بر عهده داریم، گفت: ماموریت اول ساختن ایران است و ماموریت دیگر ما بیدارسازی بشریت و دعوت بشریت به حكومت جهانی سرشار از عدالت است.

وی با بیان این‌كه امروز غیر از ملت ایران كسی اندیشه، تئوری، مكتب و نقطه امیدی برای بشریت ندارد، ادامه داد: در واقع ماموریت ما معرفی فرهنگ،‌ ارزش‌هایمان و پیگیری آرمان‌ها در سطح جهانی است.

احمدی‌نژاد گفت: ما باید هم ایران را بسازیم و هم به دنیا الگو معرفی كنیم. البته ممكن است برخی بگویند كه شما فقط ایران را بسازید و كاری به جای دیگر نداشته باشید، این حرف اشتباهی است 10 سال دیگر مرزی به نام روابط انسانی و فرهنگی وجود ندارد اگر ما حركتی نكنیم، آنها برای ما قانون می‌گذارند. ما اگر فشار نیاوریم و بیرون را اصلاح نكنیم اجازه نمی‌دهند داخل كشورمان را نیز بسازیم. بازی‌های سیاسی در می‌آورند و اجازه نمی‌دهند به سمت جلو حركت كنیم.

احمدی‌نژاد با بیان این‌كه ما برای الگو شدن به چند عامل احتیاج داریم، گفت: از جمله این عوامل ایمان به خدا، همدلی، تلاش و كوشش و كار و امید است باید امید داشته باشیم كه آینده درخشان از آن ماست.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات