تبلیغات

تبلیغات

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

مجموعه : مجله خبری
نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

این جریان انحرافی پس از اوج گیری اعتراضات به دعوت از ملک عبدالله دوم، شاه اردن توسط اسفندیار رحیم مشایی، مشاور ویژه محمود احمدی نژاد در امور خاورمیانه، اقدام به توجیه این سفر بر اساس تحلیل های خاص خود کردند. از جمله این تحلیل ها، این بود که خاندان سلطنتی اردن، از سادات بنی هاشم هستند و نسب آنها به امام حسن مجتبی علیه السلام می رسد.
این در حالی است که که برخلاف ادعای اعضای این خاندان سلطنتی که خود را هاشمی و از نسل پیامبر(ص) می دانند، این خاندان به هیچ عنوان به پیامبر(ص) منتسب نبوده و سیادت آنها جعلی است.

برای این امر نیز شواهدی وجود دارد که عبارتند از:
1 –
در شجره نامه ای که در سایت خاندان سلطنتی اردن درج شده است، نسب این خاندان به حضرت امام حسن(ع) رسیده است که این انتساب نیز از جانب یکی از فرزندان امام حسن مجتبی(ع) موسوم به عبدالله بن حسن مثنی انجام گرفته است. عبدالله بن حسن مثنی، از ساداتی است که به ناحق برای یکی از فرزندان خود به نام محمد، ادعای مهدویت نمود و او را به عنوان «محمد بن عبدالله» و «مهدی موعود» معرفی کرد و باعث گمراهی جمع بسیاری شد؛ بنابراین انتساب شجره نامه به او که اعمالش مورد تأیید اهل بیت(ع) نبوده است نیز چندان قابل اعتماد نیست.
یکی از محققان آمریکایی که مورخ و استاد دانشگاه ماساچوست آمریکاست، در کتاب خود با عنوان «ملک عبدالله، بریتانیا و ساخت اردن» نکات مهمی را درباره ملک عبدالله و کشور اردن بیان کرده است.

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

جلد کتاب ملک عبدالله،بریتانیا و ساخت اردن

خانم "مری کریستینا ویلسون" مؤلف کتاب «ملک عبدالله، بریتانیا و ساخت اردن» با استفاده از اطلاعات فاش شده از بایگانی وزارت کشور و امور کشورهای مشترک المنافع بریتانیا، انتساب ملک عبدالله و خاندان او را به اهل بیت(ع) و رسول اکرم(ص) رد می کند. در ابتدای این کتاب، خانم ویلسون بیان می کند که در شهر مکه، تبارشناسی و نسب شناسی از اهمیت والایی برخوردار است و به دلیل اینکه خاندان های بزرگ مکه عمدتاً خالص و دست نخورده باقی مانده اند، ردیابی تبارها و نسب ها در این شهر مقدس آسان است و نادرستی شجره نامه های جعلی به سهولت برملا می شود. طبق گفته های ویلسون، خاندان "شریف" که از خاندان های قدیمی مکه محسوب می شوند، بوضوح دارای شجره نامه جعلی هستند و بدروغ خود را به خاندان پیامبر(ص) منتسب می دانند. علاوه بر خانم ویلسون، تعداد زیادی از محققان غربی نیز همین نظر را دارند. بخش هایی از کتاب «ملک عبدالله، بریتانیا و ساخت اردن» را که به بررسی جعل شجره نامه توسط خاندان شریف حسین پرداخته است، ملاحظه کنید:

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

اما علاوه بر جعلی بودن نسب این خاندان از سوی پدری، شاه کنونی اردن از یک مادر انگلیسی یهودی الاصل به نام "آنتوانیت گاردنر" زاده شده و بنا بر آیین یهود، او هم یهودی است اما بر خلاف قانون اساسی اردن که شاه باید از پدر و مادر مسلمان زاده شده باشد، ملک عبدالله دوم که خود، یک یهودی است قدرت را در این کشور به دست دارد.
بررسی شجره نامه مادری عبدالله دوم، شاه کنونی اردن، ما را به حقایق جالب توجهی رهنمون می‌سازد از جمله اینکه بر اساس مدارک و شواهد موجود، مادر ملک عبدالله دوم، شاهزاده "آنتونیت آوریل گاردنر" انگلیسی‌الاصل و یهودی است که در اردن به نام عربی "مونا الحسین" شهرت یافته است. وی که در 25 آوریل 1941 میلادی دیده به جهان گشوده است، همسر دوم شاه پیشین اردن یعنی ملک "حسین بن طلال" است. نام "مونا الحسین" را ملک حسین، پس از ازدواج برای آنتونیت برگزید تا با استفاده از این ترفند، در افکار عمومی مسلمانان و اعراب، به آنتونیت، نوعی هویت عربی ـ اسلامی ببخشد.
آنتونیت آوریل گاردنر، دختر یک افسر انگلیسی به نام "والتر پرسی گاردنر" بود که به همراه هیئت نظامی انگلیسی برای آموزش نظامیان اردنی به این کشور سفر کرده و پس از پایان دوره آموزشی به درخواست سفارت انگلیس در اردن در این کشور باقی ماند تا راهکاری برای پایان دادن به بحران خشکی منابع آبی اردن که در آن زمان دولت وقت از آن رنج می‌برد، ارائه کنند

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

کلنل والتر پرسی گاردنر، پدر یهودی آنتوانیت آوریل گاردنر

برای نخستین بار، شاه سابق اردن، دختر والتر را بر سر یکی از صحنه‌های فیلم‌برداری از فیلم سینمایی "لورنس عربستان" دید. او به برخی از نیروهای نظامی این کشور اجازه داده بود به عنوان سیاهی لشگر در این فیلم بازی کنند لذا در آن زمان، خود بر سر یکی از صحنه‌های فیلم‌برداری حاضر شد تا از نزدیک، نحوه ساخت آن را مشاهده کند. پس از آن دیدار بود که شاه سابق اردن که از شاهزاده "دینا" جدا شده بود، شیفته آنتوانیت گاردنر شد و با وی از دواج کرد.

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر
ملک حسین اردنی در کنار آنتوانیت گاردنر انگلیسی

آنتوانیت در طول دوره ازدواجش با شاه سابق اردن، به این علت که مسلمان نبود و هیچ‌گاه نخواست و نتوانست از آیین یهودیت به اسلام درآید، ملکه نامیده نشد؛ اما با اینکه یکی از شرایط در دست گرفتن منصب پادشاهی در اردن، زاده شدن از پدر و مادری مسلمان است،‌ برخلاف قانون اساسی اردن، پسرش "عبد الله دوم" پس از پدر، با عزل "حسن بن طلال"، عموی خود که ولی عهد پدرش بود، قدرت را در این کشور به دست گرفت زیرا صهیونیست ها و انگلیسی ها از دیدگاه مثبت حسن، نسبت به مسلمانان و شیعیان اطلاع داشتند و می ترسیدند که در صورت روی کار آمدن وی، منطقه از چنگال آنان خارج شود.
آنتوانیت چهار فرزند از ملک حسین به دنیا آورد: ملک عبد الله در سال 1962 میلادی، شاهزاده فیصل در سال 1963 میلادی و دو خواهر دوقلو به نام های شاهزاده عائشة در سال 1968 میلادی و شاهزاده زین در سال 1968 میلادی.
جالب اینکه عبدالله دوم، هشت ماه پس از ازدواج ملک حسین و آنتوانت متولد شد که این گمان را در برخی ناظران به وجود آورده است که احتمالاً ملک حسین یک ماه پیش از ازدواج رسمی، با آنتوانت در ارتباط بوده و یا او را به عقد پنهانی خود درآورده بوده است و یا اینکه عبدالله دوم، نوزاد نارسی بوده که یک ماه زودتر متولد شده است.

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر
عبدالله دوم در کنار مادر انگلیسی و پدرش، ملک حسین بن طلال

آنتوانیت گاردنر انگلیسی پس از اجرای نقش خود در تأمین جانشین برای خاندان سلطنتی اردن، در 21 دسامبر 1971 میلادی از پادشاه سابق اردن جدا شد اما به وی اجازه داده شد، که عنوان و لقب سلطنتی خود را حفظ کند.
پدر آنتوانیت گاردنر، والتر پرسی گاردنر، از یهودیان اهالی شهر "نورفولک" انگلیس بود که در سال 1938 میلادی با "دوریس اسوتون" متوفای سال 1994 میلادی ازدواج کرد و دختر آنها، آنتوانیت گاردنر در سال 1961 میلادی به دنیا آمد.
والتر گاردنر، پدربزرگ انگلیسی عبدالله دوم، شاه اردن، دو سال پیش درگذشت و یک خاخام اسرائیلی موظف شد تا ضمن اقامه مراسم خاکسپاری، او را در مقبره خاندان سلطنتی اردن در عَمان دفن کند. ملک عبدالله نیز با نیمه‌کاره رها کردن سفرش به کشورهای حوزه خلیج فارس، به عَمان بازگشت تا در مراسم خاکسپاری پدربزرگش "والتر پرسی گاردنر" حضور یابد.
عبدالله دوم بویژه پس از جدایی مادرش از شاه سابق اردن، در دامان پدربزرگش تربیت یافته و بزرگ شده بود و به او علاقه عجیبی داشت.
شاه کنونی اردن سفر خود به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را با شرکت در جشن چهلمین سالگرد استقلال پادشاهی عُمان آغاز کرد و قرار بود، پس از سفر به مسقط، عازم بحرین شود تا در نشست گفتگوی منامه درباره امنیت منطقه‌ای سخنرانی کند اما دفتر دربار سلطنتی اردن اعلام کرد، مراسم تشیع جنازه ویژه والتر گاردنر، آخر هفته برگزار می‌شود. والتر یا همان پدربزرگ شاه کنونی اردن، از آنجا که از دوستان نزدیک "گالوپ پاشا" بود ترجیح داده بود سال‌های آخر زندگی خود را در شهر عَمان، پایتخت اردن و در کنار دختر مطلقه‌اش یعنی مادر ملک عبدالله سپری کند.
در پی انتشار خبر مرگ پدربزرگ شاه اردن، یک پایگاه اطلاع رسانی معروف عربستانی با انتشار گزارشی تأکید کرد، "از آنجا که ملک عبدالله از مادر یهودی زاده شده، طبق آیین یهود، خود او نیز فردی یهودی تلقی می شود."

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر
عبدالله دوم در کنار مادر یهودی تبار خود 

دقایقی پس از انتشار این گزارش در پایگاه خبری "عرب تایمز" و ذکر نام منبع گزارش، این پایگاه اطلاع رسانی که گفته می‌شود زیر نظر امیر "عزوزی" پسر شاه سعودی اداره می شود، بسرعت این گزارش را حذف کرد اما شبکه ماهواره‌ای "ام.بی.سی" که برنامه مستند "50 سال نزاع" را تهیه کرده است، در بخشی از این برنامه مستند خود اعترافاتی از پادشاه سابق اردن، پخش کرد که طی آن، ملک حسین تأکید می‌کند دو روز پیش از جنگ اکتبر اعراب و اسرائیل، شخصاً به تل‌آویو سفر کرده تا به صهیونیست‌ها اطلاع دهد که مصری‌‌ها و سوری‌‌ها قصد حمله به رژیم صهیونیستی را دارند.
به هر روی، پافشاری آنتوانیت بر ماندن بر آیین یهودیت، پادشاه سابق اردن را واداشت تا در سال 1971 میلادی از شاه سابق این کشور جدا شود.
ملک حسین پس از آن با "علیا طوقان" فلسطینی ازدواج کرد و به وی لقب ملکه داد که وی اکنون مادر شاهزاده علی است. علی در عملیات مشکوک سقوط یک بالگرد، جان خود را از دست داد.
با توجه به عدم مجوز قانون اساسی اردن برای پادشاهی یک یهودی زاده، باید پس از ملک حسین، "علی" پسر علیا طوقان، بر تخت پادشاهی اردن می‌نشست اما منابع اردنی گفتند به دلیل اینکه شاهزاده علی در آن زمان مواد مخدر مصرف می‌کرد و معتاد به مصرف این مواد بود، از سوی مادرش از قدرت دور شد اما با این حال، علیا قصد داشت به جای علی، پسر دیگرش حمزه را جایگزین وی کند که در میانه این راه، در توطئه‌ها و دسیسه‌های والتر پرسی گاردنر انگلیسی و دخترش آنتوانیت گرفتار آمد و گاردنرها موفق شدند با کمک "سمیح البطیخی" وزیر اطلاعات سوری‌الاصل وقت اردن و همسر انگلیسی‌اش، با نفوذ در پادشاه اردن این گونه به وی القا کنند که چون شاهزاده حمزه هنوز به سن قانونی نرسیده و کودکی بیش نیست، نباید او را به جانشینی خود انتخاب کند‌ بلکه باید موقتاً عبدالله را جانشین خود کند و عبدالله در برابر پدر قسم یاد کند که پس از رسیدن حمزه به سن قانونی قدرت را به او بسپارد.
در ابتدا عبدالله به وعده خود عمل و حمزه را جانشین خود اعلام کرد‌ اما چند ماه بعد، این تصمیم را لغو و پسر خود از همسرش رانیا را ولی عهد خود اعلام کرد و جالب اینکه رانیا، همسر عبدالله دوم نیز شخصی دو رگه با اصالت انگلیسی است.
گفته می‌شود تا زمانی که ملک حسین در قید حیات بود، وی والتر گاردنر را از ورود و سفر به اردن ممنوع کرده بود و وی پس از مرگ ملک حسین بود که به خود اجازه داده بود به این کشور سفر و در آن اقامت کند.
همچنین شاهزاده حسن بن طلال، پسر دیگر شاه سابق اردن در اعتراض به خاکسپاری والتر گاردنر در مقبره سلطنتی از حضور خود و خانواده‌اش در این مراسم امتناع کرد. رهبران اخوان المسلمین اردن نیز گرفتن مراسم سوگواری برای والتر را به علت یهودی بودن وی، منع کردند و اجازه ندادند او در گورستان سلطنتی مسلمانان دفن شود زیرا بر آیین یهود درگذشته و تنها مجاز است در مزرعه شخصی خود در غرب پایتخت این کشور دفن شود.
والتر گاردنر پس از پنج سال بیهوشی و در کما بودن و صرف هزینه هنگفت روزانه 30 هزار دینار اردنی، سرانجام دو سال پیش در سپیده دم یک روز زمستانی در سن 95 سالگی مُرد.
آنتوانت گاردنر انگلیسی که در قید حیات است همچنان پیگیر اجرای سیاست های انگلیس و رژیم صهیونیستی است و بر تصمیم گیری های پسرش تأثیر زیادی دارد.
در زیر، تصاویری از مادر یهودی انگلیسی عبدالله دوم از نظر می گذرد:

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

آنتوانیت آوریل گاردنر پیش از ازدواج

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

آنتوانیت گاردنر و محافظ انگلیسی وی

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

عروسی ملک حسین و آنتوانیت

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

آنتوانیت گاردنر انگلیسی ایستاده در میان دو پسر خود، فیصل و عبدالله دوم

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

عائشه و زین، خواهران دوقلوی عبدالله دوم، در آغوش آنتوانیت و ملک حسین

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

عکس ویژه خاندان سلطنتی با حضور عائشه و زین، دختران دوقلوی ملک حسین بن طلال

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

ملک حسین، سگ ملک حسین، عبدالله دوم و فیصل در آغوش مادر یهودی خود

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

آنتوانیت با گردنبند مقدس ایکس مانند فرقه یهودی کابالا

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

همسر دوم ملک حسین که پس از طلاق، بیوه مانده است

 

نسب عبدالله دوم پادشاه اردن به کی میرسد؟ +تصاویر

 

تبلیغات