تبلیغات

تبلیغات

سوتي مايكروسافت

مجموعه : دنیای آنلاین
سوتي مايكروسافت

می‌توان گفت، بسته نرم‌افزاری آفیس، پس از ویندوز معروف‌ترین و پركاربردترین نرم‌افزار تولیدی شركت مایكروسافت است و در حال حاضر از امكانات آن در اكثر سازمان‌ها و ادارات استفاده می‌شود. چندین ماه است كه آخرین نسخه این نرم‌افزار با عنوان «آفیس 2007» وارد بازار شده است.
    این مطلب بیشتر برای كاربرانی مفید است كه از آفیس 2007 استفاده می‌كنند. همانطور که می دانید نرم‌افزار Excel برای محاسبات ریاضی و آماری بیشتر استفاده می‌شود. Excel نسخه 2007 دارای تغییرات ظاهری جذاب‌تر و قابلیت‌های متنوع‌تری است. در تاریخ 22 سپتامبر سال جاری میلادی یك مشكل نرم‌افزاری در آن یافت شد كه مسئولان مایكروسافت را نیز سردرگم كرد و تاكنون اصلاحیه‌ای برای آن منتشر نشده است. اما این مشكل چیست؟
     اگر با ماشین حساب ویندوز دو عدد 850 و 77/1 را در هم ضرب كنید عدد 65525 حاصل می‌‌شود ولی اگر این دو عدد را در نرم‌افزار اكسل ضرب كنید با كمال تعجب عدد 100.000 به عنوان حاصلضرب نمایش داده می‌شود كه هیچ ربطی به ضرب آن دو عدد ندارد. (فرمول ضرب این دو عدد در اكسل(1.77,058) SUMPRODUCT= و یا(1.7758=) به هر صورت با این خطای آشكار احتمال خطاهای دیگر نیز بسیار زیاد است.
    بحث‌های جالب و كامل در یكی از گروه‌های گوگلی مطرح شده است. پیشنهاد ما این است كه فعلا از همان آفیس قبلی استفاده كنید تا تكلیف این قضیه روشن شود

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات