تبلیغات

تبلیغات

مرگ سریع جانشین بن لادن + عکس

مجموعه : مجله خبری
مرگ سریع جانشین بن لادن + عکس
به گزارش تکناز به نقل از خبرگزاری مهر؛ آنتی وار و آسوشیتد پرس، در پی کشته شدن هفت نفر در حمله جمعه گذشته هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به منزلی در وزیرستان جنوبی، مقامات آمریکایی از کشته شدن "الیاس کشمیری" عضو ارشد گروه تروریستی القاعده در پاکستان که متهم به دست داشتن در حملات بمبئی است، خبر دادند.

الیاس کشمیری یکی از خطرناک ترین افراد مسلح در جهان است که از وی به عنوان جانشین اسامه بن لادن رهبر القاعده یاد می شود. کشمیری علاوه بر آنکه متهم به برنامه ریزی حادثه تروریستی بمبئی هند است در داخل پاکستان نیز با اتهامات زیادی در رابطه با قتل روبرو است.

مرگ سریع جانشین بن لادن + عکس

در پی انتشار خبر کشته شدن مرگ کشمیری، "رحمان مالک" وزیر پاکستان نیز گفت این عضو ارشد گروه تروریستی القاعده به احتمال 100 درصد کشته شده است. این دومین باری بود که مرگ کشمیری در حملات موشکی آمریکا تایید شد، پیش از این مقامات پاکستانی در سال 2009 از کشته شدن متهم اصلی حملات بمبئی خبر دادند.

مقامات پاکستانی نیز اعلام کردند در پی کشته شدن رهبر القاعده در عملیات دوم مه نیروهای آمریکایی در منطقه ابوت آباد، کشمیری با تشکیل یک گروه تروریستی درصدد آغاز موجی از حملات انتحاری انتقام جویانه در پاکستان بود.

همچنین پس از انتشار خبر مرگ کشمیری، خانواده وی اعلام کردند که هیچ مدرکی دال بر کشته شدن وی وجود ندارد؛ آنها گفتند در شش سال گذشته کشمیری را ندیده اند و او برایشان پول نفرستاده است.

برادر بزرگتر کشمیری که 50 سال سن دارد، به خبرگزاری فرانسه گفت : کشمیری همسر و پدری مهربان و دلسوز برای چهار فرزندش نبود و فکر نمی کنیم که وی مرده باشد. خانواده وی در فقر به سر می برند و زندگی آنها متکی به زراعت است.

 

وی افزود: جسد وی یا اعضای بدن کشمیری را ندیدیم و نمی توانیم بپذیریم که وی مرده است؛ باید مدرک معتبری در این زمینه وجود داشته باشد. مقامات اطلاعاتی از ما می پرسند که آیا از کشمیری خبر داریم یا نه.

برادر کشمیری اظهار داشت : به مقامات سازمانهای اطلاعاتی می گوییم که هیچ اطلاعاتی از او نداریم و چندین سال پیش تنها به دیدن ما آمد و چنیدن روز بعد ناپدید شد و از سال 2005 تاکنون زمانی که از زندان فرار کرد، خبری از کشمیری نداریم.

وی گفت : کشمیری با نظامیان آمریکایی در افغانستان می جنگید و از او خواسته بودیم تا دست از این حملات بردارد و به زندگی عادی بازگردد.

اما اظهارات متناقض مقامات آمریکایی و اینکه مدرکی دال بر کشته شدن کشمیری وجود ندارد نشان می دهد که گزارشهای پیشین دروغ است و متهم اصلی حملات بمبئی زنده است. در حقیقت با هشدار القاعده و طالبان درباره گرفتن انتقام خون بن لادن ایالات متحده در پرونده سازی جدیدی تلاش کرد تا با انتشار خبر کشمیری نگرانی ها را در این باره کاهش دهد.

البته این اولین باری نیست که مقامات آمریکایی به اشتباه، خبر مرگ تروریستها را تایید می کنند.

 

 

دختر جوان: سه برادر و پدرم قاتل خواستگارم هستند
تغییر مدیریت در بیمارستان امام خمینی (ره) !!
مهمان ایرانی جشن ازدواج سلطنتی کیست؟
جدیدترین پیامبر قلابی بازداشت شد + عکس
شناسایی سومین بیمار رها شده در بیابان + عکس
مشهورترین تابلوهایی که به سرقت رفتند +عکس
سخنان سفیر آمریکا در ترکیه درباره ایران
دختران انگلیسی مست ترین دختران غربی+عکس
دختری که بخاطر حفظ دینش کچل کرد !! + عکس
خرید و فروش دختران نیویورکی در خیابان + عکس
تصادف مرگبار پرابد پژو 206 و زانتیا در بزرگراه یادگارامام + تصاویر
آخرین خبرها از استخدام بانک مسکن
حمام شیخ بهایی را چرا بازسازی نمی کنید ؟!عکس
کفتارها به زودی محاكمه می شوند + عکس

تبلیغات