تبلیغات

تبلیغات

خداحافظی cPanel با سایت‏های ایرانی

مجموعه : دنیای آنلاین
خداحافظی cPanel با سایت‏های ایرانی

با تشدید تحریم ها علیه ایران، نرم افزار آمریکایی سی پنل که قوی ترین و پر استفاده ترین نرم افزار برای کنترل سرور سایتها به شمار می رود اجازه استفاده از این نرم افزار را بر روی سایتهای ایرانی قطع کرد.

به گزارش تریبون، مجید علوی زاده مدیر شرکت پرشین سرویس، یکی از شرکتهای فعال در ارائه هاستینگ به سایتهای ایرانی، گفت: به دلیل تحریم های آمریکا ما تا کنون بصورت مخفیانه و از طریق اشخاص آمریکایی بعنوان رابط از این نرم افزار مدیریت سرور استفاده می کردیم ولی از اوایل خردادماه بدون اطلاع قبلی دسترسی ما به سرور سایت را قطع کردند و گفتند برای ادامه همکاری باید سایتهای ایرانی و دامنه های ir از روی سرور حذف شود.

وی افزود: مسوولان شرکت آمریکایی سی پنل با نارضایتی بخاطر از دست دادن بازار ایران این کار را انجام می دهند و به ما اعلام کردند بر اساس قوانین ایرانی ها حق استفاده از برنامه ای که ما نوشتیم ندارند.

مدیر شرکت پرشین سرویس اظهار داشت: مسوولین شرکتهای آمریکایی با وجود جرم بودن تاکنون بصورت مخفیانه با ما همکاری می کردند ولی با افزایش فشارهای دولت آمریکا اعلام کردند برای حفظ شرکت خود تمام تلاششان را برای شناسایی سایتهای ایرانی و قطع سرویس دهی به آنها خواهند کرد.

علوی زاده که همچنین مسوول سایت پربیننده مجید آنلاین می باشد، عدم فروش نرم افزارها، بستن برخی خدمات سایتهایی مانند گوگل و یاهو و حتی جلوگیری از دانلود برنامه های رایگانی مانند دیتابیس پر استفاده mysql و نرم افزار جاوا را از دیگر جنبه های تحریم ایرانیان در اینترنت عنوان کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد با این تحریم جدید اکثر سایتهای دولتی ، شخصی و خبرگزاریها مجبور به تغییر نرم افزار مدیریت سرور خود به نرم افزارهای ضعیف تر می باشند و ممکن است این تغییر با اختلالاتی در سرویس دهی سایتهای ایرانی همراه باشد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

تبلیغات