تبلیغات

تبلیغات

خواص های درمانی دارچین

مجموعه : تغذیه مناسب
خواص های درمانی دارچین

 

 

دارچین، به جز درمان اختلال های گوارشی، خاصیت آرامش بخشی دارد. دارچین قند و کلسترول خون را کنترل می کند و از آن برای درمان سوء هاضمه، درد و نفخ معده و اسهال استفاده می شود.

متخصصان به این نتیجه رسیده اند که دارچین علاوه بر آن که دیابت را کنترل می کند، بر کلسترول خوب و LDL هم اثر می گذارد. افرادی که آلرژی دارند نباید از مصرف دارچین در غذاهای خود پرهیز کنند زیرا موجب تشدید آلرژی نمی شود.

 

اثرهای مضر مصرف زیاد دارچین، عبارت است از، التهاب یا ورم کردن پوست، زخم ها و ترک های گوشه دهان و سوزش معده. دارچین، از لخته شدن خون جلوگیری می کند اما زیادی آن در خون باعث بروز مشکل های خونی و گردش خون می شود به ویژه اگر با داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود مصرف شود مشکل را ۲ برابر می کند.

 

دارچین، رمز جوانی است، مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه می دارد و بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و به عنوان تب بر استفاده می شود.دارچین خاصیت عجیب دیگری دارد که آن هم قوی کردن مصونیت بدن در مقابل امراض است. اگر حس می کنید ضعیف شده اید و ممکن است مریض شوید، چای دارچین را فراموش نکنید. حتی اگر سرما خورده اید یا ضعف شدید دارید چای دارچین بهترین دارو است.


روزنامه خراسان

 

مصرف لیموترش
خواص تغذیه ای و درمانی انجیر
كاهو دوای درد‌‌های ما
سلامت و تغذیه –> شیرین‌ترین خبر علمی سال!
غذاهای خوش‌ اخلاق‌کننده را بشناسیم
ناگفته های خواص پیاز از زبان ائمه (ع)
بهترین و بدترین روغن های خوراکی
فواید جویدن آدامس
خاصیت های جالب انـــار
فواید زردچوبه
5 نوشیدنی سالم
خواص خوراکی خرما
آیا میدانید در مورد خوراکی ها
فست‌فودها عامل مهم بروز سرطان معده است
شربت ‌های سنتی
لطفا طالبی میل کنید…….
عرق گیاه سنبل‌الطیب دارای خواص بسیاری است

 

تبلیغات