تبلیغات

تبلیغات

تصاویر و طریقه تزیین شومینه ها برای فصل تابستان

تصاویر و طریقه تزیین شومینه ها برای فصل تابستان

تزئین شومینه ها برای فصل تابستان +تصاویر

شومینه یکی از زیباترین فضاهای خانه در فصل زمستان است. مشکل این‌جاست که شومینه‌ها در تابستان روشن نمی‌شوند و جذابیت آن‌ها در خانه به چشم نمی‌آید.

شومینه یکی از زیباترین فضاهای خانه در فصل زمستان است. مشکل این‌جاست که شومینه‌ها در تابستان روشن نمی‌شوند و جذابیت آن‌ها در خانه به چشم نمی‌آید. برای اینکه بتوانید در تابستان هم شومینه‌ها را به جایی زیبا در خانه تبدیل کنید باید مورد استفاده آن‌ها را تغییر دهید. این ایده‌ها به شما کمک خواهند کرد. شاید از این کاربرد شومینه بیشتر خوش‌تان آمد و دیگر حتی در زمستان هم آن‌ها را روشن نکردید.


بازهم همان حکایت همیشگی

وقت این است که کمی به مخارج خانه سر و سامان بدهید. به هر حال شما مدیر خانه هستید و برنامه‌ریزی مالی بخشی از وظایف شماست. حالا هم که اول تابستان است و تعطیلی بچه‌ها از مدرسه، ثبت‌نام کلاس‌های تابستانی، قبض برقی که به خاطر استفاده از کولرها مدام بالا می‌رود، برنامه‌ریزی برای یک سفر تابستانی و چند مورد دیگر که به دلیل رسیدن تابستان خرجی را به مخارج خانه اضافه می‌کنند؛ خرجی که برنامه‌ریزی برای آن باید طوری باشد که کمترین فشار به اعضای خانواده بیاید و تا جایی که ممکن است در روند زندگی آنها تغییری ایجاد نشود. تا جایی که ممکن است باید به پس‌انداز خانه دست نزنید.
صرفه‌جویی هم مثل خیلی از کارهای دیگر مدیریتی، تکنیک‌های خاصی دارد و برای درست اجرا کردن آن باید فکر کنید؛ یک قلم و کاغذ بردارید و خرج‌های رایج خانه را روی آن بنویسید؛ مخارج اضافه‌ای که به دلیل این فصل به شما تحمیل شده را هم بنویسید. درست نگاه کنید و ببینید کدام بخش مخارج قابل چشم‌پوشی یا با کمی تغییر قابل کم شدن است؛ باتوجه به مبلغی که می‌توانید صرفه‌جویی کنید، برای مخارج جدید برنامه‌ریزی کنید.
برای مثال؛ در این ماه می‌توانید این صرفه‌جویی‌ها را انجام دهید و از این طریق یک سفر اضافه بر برنامه ترتیب دهید.

  • برای برگزار کردن جشن یا مهمانی دور خرید ظروف یک‌بار مصرف را خط بکشید و از ظروف خودتان استفاده کنید.
  • سفرتان را طوری برنامه‌ریزی کنید که لازم نباشد با هواپیما بروید. سفر با ماشین شخصی هم لذت‌بخش‌تر است و هم کم‌خرج‌تر.
  • یک سری از کارهای خانه را خودتان انجام دهید. مثلا اگر هر هفته برای تمیز کردن خانه کارگر می‌گیرید، می‌توانید آن را به ماهی یک‌بار تقلیل دهید و با کمک اعضای خانواده منزل‌تان را نظافت کنید.

جنگلی در پذیرایی شما

یکی از مشکلات نگهداری گیاه در آپارتمان تمیز کردن زیر آن‌هاست. اگر از شومینه برای نگهداری آن‌ها استفاده کنید خیال‌تان راحت است که اگر برگی یا چیز دیگری از گیاه روی زمین بریزد، باز هم جایی کثیف نمی‌شود. برای شروع باید اول مطمئن شوید نور به شومینه می‌رسد. نور برای گیاهان حیاتی است و گیاهان را براساس فاصله‌ای که شومینه از پنجره دارد و نور به آن می‌تابد را انتخاب کنید. می‌توانید از گلفروشی‌ها یا صفحات باغبانی «سیب‌سبز» کمک بگیرید. گیاهان بزرگ‌تر را دورتر و گیاهان کوچک‌تر را نزدیک‌تر بگذارید تا آبیاری آن‌ها راحت باشد. می‌توانید از پیچک هم استفاده کنید. یک شومینه آجری که پیچک از دیوارهایش بالا رفته خانه شما را رویایی می‌کند.


تصاویر و طریقه تزیین شومینه ها برای فصل تابستان

کلبه درختی بسازید

این روش به درد کسانی می‌خورد که حال و حوصله نگهداری و رسیدگی به گیاهان در خانه را ندارند و از طرف دیگر دوست دارند منزل‌شان شبیه یک کلبه در یک جنگل انبوه به‌نظر برسد. این مدل استفاده از شومینه راه حل مشکل آن‌هاست. می‌توانید شومینه را شبیه یک انبار چوب کوچک دکور کنید. ابعاد شومینه را اندازه بگیرید. بعد به کارگاه‌های چوب که در تهران حوالی پل چوبی و خیابان دلاوران پیدا می‌شود سر بزنید و چوب‌هایی استوانه‌ای با شکل و ابعاد مناسب بخرید. اگر سفر می‌روید می‌توانید این چوب‌ها را در شمال ایران هم پیدا کنید. آن‌ها را در شومینه بچینید و روی شومینه را هم با چند وسیله تزئینی دکور کنید.


تصاویر و طریقه تزیین شومینه ها برای فصل تابستان

از وسایل سنتی استفاده کنید

هر چه باشد باید به اصل خودتان برگردید. داشتن یک گوشه خانه که با وسایل سنتی دکور شده، برای هر ایرانی لازم است. حالا که یک شومینه بدون استفاده دارید، می‌توانید آن را به این کار اختصاص دهید.

کافی است در انباری و کمد بگردید و هرچه وسایل دکوری سنتی دارید بیرون بیاورید. اگر فکر می‌کنید به چیز دیگری نیاز دارید می‌توانید از جمعه بازار، بازارچه‌های سنتی یا خیابان ویلا خریداری کنید. کوزه‌ها و ظروف دکوری را در شومینه بچینید، تابلوهای معرق، منبت یا خاتم را به دیوار بزنید و روی شومینه درست مثل یک طاقچه ایرانی رومیزی ترمه بیندازید و یک فرش روبه‌روی آن پهن کنید. قرار دادن یک گلدان روی طاقچه همیشه به شما کمک می‌کند.


تصاویر و طریقه تزیین شومینه ها برای فصل تابستان

یک ابتکار ویژه

می‌توانید برای دکور کردن شومینه از روش‌های بسیار ابتکاری استفاده کنید، روش‌هایی که خانه شما را از هر خانه‌ای متمایز می‌کند. این، یکی از آن روش‌هاست. ابعاد دقیق شومینه را به دست بیاورید و به اندازه آن یک آینه سفارش دهید. وقتی آینه را در شومینه کار می‌گذارید خانه شما جلوه متفاوتی پیدا می‌کند و البته کمی بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد. می‌توانید برای هماهنگی با این دکوراسیون، روی طاقچه شومینه وسایل دکوری مدرن بچینید. بالای آن هم می‌توانید از آینه یا قاب عکس‌های مدرن استفاده کنید. قرار دادن یک گلدان گل هم همیشه به زیبایی فضا کمک می‌کند. یادتان باشد، گذاشتن یک شاخه گل در گلدان، همیشه بیشتر از یک دسته گل جواب می‌دهد.


تصاویر و طریقه تزیین شومینه ها برای فصل تابستان

وقتی شومینه آباژور می‌شود

این کاربرد، بیشتر از همه کاربردهای دیگر به شکل زمستانی شومینه نزدیک است. شما می‌توانید از شومینه درست مثل یک آباژور برای نورپردازی خانه استفاده کنید. اگر به یکی از مغازه‌های فروش لوازم نوری که بورس آن در تهران، خیابان لاله‌زار است، سر بزنید می‌توانید برای شومینه چیزهای خوبی پیدا کنید. بستگی به دکوراسیون منزل و شکلی که برای شومینه درنظر دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. آباژور، چراغ یا حتی رشته‌های نور رنگی، گزینه‌های خوبی هستند. آن‌ها را در شومینه بچینید و روشن کنید تا به معجزه نورپردازی در خانه پی ببرید. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید، سیم برق این محصولات نوری است. آن‌ها را طوری عبور دهید و به دوشاخه برسانید که درذوق نزند.

 

عکسهای ساختمان منحصر به فرد در ژاپن
صندلی قابل حمل برای هر وزنی (جالبه)
کمد خلاق شیک به شکل لباس
14قفسه نوشیدنی زیبا و شیک
خانه پله ها در ژاپن
14 قیچی فوق مدرن
این دستشوییه یا آکواریوم
پلکان های فوق مدرن سراسر دنیا
عکسهای خانه شل در ژاپن
تنظیم رنگ دکوراسیون + عکس
عکسهای دیدنی از خانه دوار
عکسهای نمونه هایی از طرح های روز پنجره و مدل های پرده
مبل و صندلی های عجیب ولی جالب

 

تبلیغات