تبلیغات

تبلیغات

رنگهای اصلی مد در بهار و تابستان 2009

مجموعه : مجله خبری
رنگهای اصلی مد در بهار و تابستان 2009

تماشاگران : در بهار و تابستان سال 2009 رنگهای اصلی که در زمستان مد بودند، همچنان باقی می مانند اما در فصل گرم پر رنگ تر و غنی تر می شوند. با وجود اینکه امسال تنوع رنگها زیاد است، اما طیف رنگ های اشرافی امسال با کلکسیون تابستان سال های گذشته بسیار متفاوت است. به گزارش تماشاگران امسال رنگهای نئونی و یکدست که بسیار مورد علاقه طراحان لباس قرار گرفته بودند، کنار رفته و اکنون رنگ های مخلوط و سنگین مد هستند.

یکی از اصلی ترین رنگ هایی که تصور بهار و تابستان بدون آن دشوار است، نارنجی و زرد، با هم یا جداگانه است. از جمله زرد کهربایی و زردآلو. همچنین ترکیب قرمز و نارنجی و رنگ سنگ مرجان جایگزین رنگ قرمز شده است. زرد کمرنگ و مات و نیز نارنجی ملایم جایگزین رنگ لیمویی و پرتقالی فصل قبل شده اند. سرخابی پررنگ و عمیق جایگزین بنفش شده و رنگ صورتی هلویی نیز از محبوبیت کمتری برخوردار نیست.یکی از زیباترین ترکیب های رنگی امسال، ترکیب صورتی و نارنجی است.

امسال بیشترین طیف رنگهای سبز دیده می شود که نشان از تازگی و تجدد دارد. رنگ سبز سنگهای قیمتی از رنگهای اصلی بهار و تابستان امسال است. رنگ سبز برگ ها، بویژه رنگ خاکی- سبز که با پارچه های گرانبهای لخت استفاده می شود، بسیار موقر جلوه می کند. رنگ سبز نعنایی نیز تصور سبک پروازی را ایجاد می کند.

رنگ سرمه ای از آبی آسمانی گرفته تا سرمه ای-سیاه از پرطرفدارترین رنگهای امسال است. سرمه ای پررنگ برای مهمانی ها و پیراهن شب بیشتر استفاده می شود. رنگ آبی امواج دریا نیز در این فصل گرم بسیار آرامبخش است. و در آخر باید گفت که رنگ سیاه همچنان روی مد است و زیبایی اندام را بیشتر نشان می دهد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات