تبلیغات

تبلیغات

دختری که ترس و هیجان دشمن جان اوست !!+ عکس

دختری که ترس و هیجان دشمن جان اوست !!+ عکس

 

یک کودک به بیماری بسیار نادری دچار است طوری که هر گونه ترس یا شوک ناگهانی میتواند به قیمت جان او تمام شود. اگر ایبی مارشال ۲ ساله احساسات شدید را تجربه کند قلبش از کار می‌افتد و تنفس او بطور موقت قطع خواهد شد.

تکناز : نخستین بار زمانی که ایبی ۷ ماهه بود این اتفاق برایش افتاد و پدر و مادرش را متوجه وضعیت خطرناک خود کرد. از آنجایی که هیجان، درد و حتی یک صدای بلند می‌تواند باعث بروز حمله در ایبی شود، مادر ۲۶ ساله او به نام «آیر» تمام تلاش خود را می‌کند تا شرایط خانه را آرام و به دور از هر گونه استرس نگه دارد. فقط کافی است یکی از افراد خانه در را با صدای بلند به هم بزند و برای همیشه به زندگی ایبی پایان بدهد.

 

دختری که ترس و هیجان دشمن جان اوست !!+ عکس

 

مادر او در این‌باره می‌گوید: در مواقعی که ایبی دچار ترس می‌شود ناگهان بدنش قفل شده و چشمانش به سمت داخل سرش می‌چرخد. در این هنگام او به زمین افتاده و قلب و مغزش از کار می‌افتد. هرقدر او بیشتر در بی‌هوشی به سر ببرد، اکسیژن کمتری به مغزش رسیده و احتمال آسیب دیدن او بیشتر می‌شود. همین شرایط باعث شده تمام وقت خانم آیر در روز و شب صرف مراقبت از فرزندش شود.

تشخیص این بیماری در ایبی زمان زیادی طول کشید و پزشکان تا مدت‌ها نمی‌دانستند علت زمین‌خوردن‌ها و بی‌هوش شدن‌های متوالی در این دختر چیست. اکنون محققان متوجه شدند، عصب‌های مغزی این کودک در اثر عوامل خارجی مانند ترس و هیجان به‌شدت تحریک می‌شود. این شرایط باعث قطع جریان خون به مغز شده و هوشیاری این کودک را به‌طور کامل از بین می‌برد.

هنوز هیچ روشی برای درمان این بیماری کشف نشده است اما معمولا با افزایش سن کودکان از شدت بیماری کاسته می‌شود. پزشکان امیدوارند بیماری ایبی با افزایش سن به‌طور کامل درمان شود. اما تا آن زمان پدر و مادر او باید تمام تلاش خود را به کار ببرند تا شوک ناگهانی باعث مرگ فرزندشان نشود.

 

تبلیغات