تبلیغات

تبلیغات

چند نکته در مورد مسواک

چند نکته در مورد مسواک

•    همین الان برید دستشوئی مسواکها را برسی کنید هر کدوم مثل مسواک بده شده اند بیندازیدشان دور؟! یک مسواک نو بخرید اون لیوانی را هم که مسواک ها را توش میذارید یه نگاه بکنید اه اه تو رو بخدا یا خوب بشوئید یا عوضش کنید .این چیه ؟

•    کف پرز ها را بخوبی برسی کنید که خوب تمیز شده باشد .مسواک وسیله ای است که به تمیز بودن خودش کمتر اهمیت میدهیم آن را حتما نگاه کنید بشوئید و تمیزش کنید.

•    این عکسو میبینید این مسواک واقعا با این کثیفی داشت مصرف میشد که مصادره اش کردم آخه بیمارها که میاند و میخوام دفعه بعد مسواک خودشونو بیارند تا با مسواک خودشون مسواک زدنو توضیح بدم فرصتی میشه که مسواک هاشونو هم برسی کنم این مسواکی بوده که یه بنده خدائی آورده بود و تا آخرین روز هم مصرف میکرده ؟! از دستش گرفتم بهش ندادم تا بره یک مسواک نو بخره میبینید چقدر کثیفه

•    زیاد تو بحر این نرید که مسواک نرم بخرم یا زبر وآنچه که مهم است دقت در تمیز کردن است و وضعیت پرز ها ی مسواک.معمولا از تجربه دندانپزشک خود در زمینه اینکه چه مارکی از مسواکها خوب هستند استفاده کنید چون هر کشوری فرق میکند و در ضمن چندین مسواک با مارکهای متفاوت هستند که همه خوب هستند و در هر شهری ممکن است که مسواک خوب در دسترس متفاوت باشد لذا از ذکر اسامی مارک های خوب خودداری میکنم.

•    دقت کنید که اگر پر کردگی های ناجور دارید یا دندانهای پوسیده دارید که دارای لبه های تیز هستند این حالت ها به مسواک شما آسیب میرسانند و با شکستن پرز ها عملا این خاصیت ارتجاعی پرزهای مسواک را از بین میبرند .سریعا نسبت به ترمیم دندانها و پر کرددگی های ناجور اقدام کنید و مسواک را هم عوض کنید .مسواک هر چقدر هم خوب باشد در مقابل لبه های تیز دندان پوسیده نمیتواند مقاومت کند .لذا در این حالت ها پخش و پلا شدن مسواک را به گردن نوع مسواک نیندازید خودتان حداکثر دقت را بکارگیرید.

تبلیغات