تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

ادویه كاری خاصیت ضد سرطانی دارد

مجموعه : تغذیه مناسب
ادویه كاری خاصیت ضد سرطانی دارد

مطالعات نشان داده است كه ادویه كاری در درمان نوعی سرطان بدخیم موثر است .
چهار درصد از مبتلایان به سرطان پوست ملانومی دارند اما 79 درصد از كسانی كه در اثر سرطان پوست جان خود را از دست می‌دهند، به ملانومی دچارند. اولین بار نیست كه خواص درمانی به گیاه كاری نسبت داده می‌شود. این ادویه دارای خواص آنتی‌اكسیدی و ضد‌التهابی است كه به درمان گونه‌های مختلفی از بیماریها كمك می‌كند. اما دانشمندان می‌گویند اولین بار است كه متوجه قدرت این ادویه در نابودی سلولهای سرطانی شده‌اند.
بزرگی قسمتی از مغز با شجاعت رابطه مستقیم دارد
بعضی از افراد شجاع‌تر از دیگران هستند اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد كه شجاعت نتیجه داشتن اعصاب پولادین نیست بلكه بزرگی قسمت خاصی از مغز عامل شجاعت افراد است. به گزارش هفته‌نامه علمی PNAS، ارگان اكادمی ملی علوم امریكا، بزرگی این قسمت از مغز كه كورتكس ونترومدیال پیشین نام دارد، به افراد كمك می‌كند بهتر بر ترس غلبه كنند. برپایه همین گزارش آزمایشات نشان داده است افرادی كه این قسمت از مغزشان حجیم‌تر است، در مواقعی كه دیگران دچار وحشت می‌شوند، آرام می‌مانند.
به گزارش این نشریه، دكتر محمد میلاد عضو اكادمی ملی علوم امریكا طی بیانیه‌ای با اعلام این موضوع گفت: همیشه این سوال برای ما مطرح بود كه چرا برخی از كسانی كه در معرض محرك‌های وحشت‌زا قرار می‌گیرند بیش از دیگران دستخوش نگرانی و ترس می‌شوند. وی افزود: حالا به نظر ما مطالعاتی كه صورت گرفته پاسخ این سوال را مشخص می‌كند. در تحقیقات دكتر میلاد، 14 جوان بالغ مورد آزمایش قرار گرفتند. افراد مورد آزمایش در مقابل نمایشگر رایانه‌هایی قرار گرفتند و به انگشتان دوم و سوم دستی كه با آن می‌نویسند الكترود وصل شد.
بعد در حالی كه تصاویر یك سالن اجتماعات با لامپهای آبی و قرمز به آنان نشان داده می‌شد شوكهای برقی فوق‌العاده ناراحت كننده، اما نه دردناك، به آنان داده شد. این عمل پنج بار تكرار گردید و سپس همان عكسها 10 بار دیگر بدون شوك الكتریكی برایشان به نمایش در‌آمد. هدف از این كار ایجاد ترسی بود كه با دیدن این عكسها ارتباط داشته باشد.روز بعد همین آزمایش بر روی همان افراد اما بدون شوك الكتریكی انجام شد و در عین حال عكس‌العمل آنان از طریق حس‌گرهایی كه بر روی پوست بدنشان متصل شده بود زیر نظر گرفته شد.مغز آنان نیز برای تعیین حجم قسمت پیشین كورتكس ونترومدیال اسكن شد. بررسی نتایج این آزمایشات نشان داد آن عكسها افرادی را كه دارای كورتكس ونترومدیال پیشین حجیم‌تری هستند، كمتر دچار دلهره و ترس می‌كند.به گفته محققان بررسی‌های بیشتر در این زمینه به پیش‌بینی نتیجه درمان ناهنجاریهای مربوط به نگرانی و دلشوره كمك می‌كند.
دود چوب سرطان‌زا است
محققان مكزیكی می‌گویند قرار گرفتن در معرض دود ناشی از سوختن چوب در دراز مدت به سرطان ریه منجر می‌شود. به گزارش انجمن مبارزه با سرطان در امریكا، دكتر خاویر دلگادو از اعضای موسسه ملی بیماریهای تنفس مكزیك می‌گوید بر اساس تحقیقاتی كه انجام داده مشخص گردیده است دود ناشی از سوختن چوب حتی ممكن است افراد غیر سیگاری را نیز به سرطان ریه مبتلا كند. بر اساس همین گزارش بیشتر مبتلایان به سرطان ریه كه این محقق مكزیكی و همكارانش مورد مطالعه قرار داده‌اند زنان فقیر مكزیكی هستند كه سیگاری نبوده‌اند اما برای امرار معاش به مدت دهها سال و هر روز چندین ساعت با سوزاندن چوب، ذغال می‌ساخته‌اند. این انجمن گزارش داده است كه سرطان ریه بزرگترین عامل مرگ و میر زنان و مردان مبتلا به سرطان در جهان است. محققان می‌گویند با اینكه دود چوب سرطان‌زا است، اما هنوز استعمال دخانیات عامل اصلی ابتلا به سرطان ریه است.

تبلیغات