تبلیغات

تبلیغات

مسئول حوادث طوفان تهران کیست؟

مجموعه : گوناگون
طوفان تهران چندکشته برجای گذاشت و خانواده‌هایی را داغدار کرد مردانی که هرکدام نقش‌های زیادی در زندگی اعضای خانوادشان ایفا می‌کردند.
 
یکی پدر بود یکی پسر و دیگری داماد.اما طوفان به یکباره جان آنها را گرفت و رخت سیاه برتن خانواده هایشان کرد.

به گزارش ایسنا، وزش غافلگیرکننده طوفان را آنگونه که احمد صادقی رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران عنوان کرده است حتی سازمان هواشناسی نیز ظهور و بروز آن را پیش بینی نکرده بود؛ طوفانی که علاوه بر مرگ پنج تن، خسارات زیادی را به اموال شهر و مردم تحمیل کرد.آن هم در شرایطی که می‌شد با رعایت نکات ساده و پیشگیرانه از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد.

مسئول هرس درختان چه کسی است؟

سازمان آتش نشانی شهر تهران اعلام کرده است که بیشتر حجم ماموریت های آن روزش پیرامون شکسته شدن درختان بوده است، شاخه هایی که سرهنگ تیمور حسینی رئیس پلیس راهور تهران آن را مسبب ترافیک سنگین برخی از معابر تهران داشت.

درختانی که به دلیل شاخه‌های بلند و هرس نشده تاب تحمل در برابر باد سهمگین را نداشته و در برابر باد کمر خم کردند و یا معابر را مسدود کرده و یا به خودروهای مردم خسارت وارد کردند اما عمق فاجعه آن چیزی که می‌توان نام کمکاری بر آن نهاد آن جایی است که برابر اعلام اورژانس تهران، شکسته شدن شاخه یکی از این درختان موجب مرگ یک شهروند شد.

مسئول اقدامات پیشگیرانه شهر تهران کیست؟

به دنبال وقوع طوفان در سطح شهر تهران ، عدم اجرای اقدامات پیشگیرانه از سوی سازمانها و نهادهای مسئول در شناسایی و حذف مخاطرات موجود در سطح کلان شهر تهران از قبیل : درختان پر شاخ و برگ هرس نشده ، کابل های برق و تلفن مهار نشده ، تیرهای برق و روشنایی های ایمن نشده ، بافت های فرسوده، فضاهای مملو از نخاله های ساختمانی تعیین تکلیف نشده و صدها عارضه مخاطره آمیز دیگر خسارات مالی بسیاری را به شهروندان تهرانی تحمیل کرد که متأسفانه در سایه جان باختگان و آسیب دیدگان این حادثه ، محو و فراموش شده و چه بسا مردم کم توقع، خداوند را نیز شاکر شدند که حداقل از این معرکه جان سالم به در برده اند و فقط خسارات مالی دیده اند.

حال آنکه سازمان‌های عریض و طویلی با همین اهداف و شعارهای جذاب تشکیل شده اند و از مالیات همین مردم هزینه می کند و تا حادثه ای به وجود نیاید و تلخی آن زمانی بیشتر می‌شود که سازمان‌ها مسئول با مقصر قلمداد کردن دیگری سعی بر فرافکنی و فرار از زیر بارمسئولیت و پاسخگویی دارند.

چرا طوفان پیش بینی نشده بود؟

طوفان بی‌سابقه نه تنها مردم بلکه مسئولان ذیربط را هم غافلگیر کرد و در حالی تهران را با خود برد که سازمان هواشناسی کشور آن را به صورت شفاف پیش‌بینی نکرده بود . چرایی عدم پیش‌بینی طوفان پرسشی است که بی‌پاسخ مانده است.

 حالا با توجه به اتفاقات رخ داده شاید بار دیگر شاهد طوفانی دیگر در تهران باشیم و با این تفاسیر باید تنها از مردم بخواهیم مراقب خود باشند!

 
ایسنا
 

تبلیغات