تبلیغات

تبلیغات

آخرین مکالمه خلبان توپولف اعلام شد

مجموعه : مجله خبری
آخرین مکالمه خلبان توپولف اعلام شد
وزیر راه و ترابری اعلام کرد بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد آخرین مکالمه ضبط شده خلبان توپولف سقوط کرده در اطراف قزوین گفتن عبارت "یا حسین" بوده است.

به گزارش مهر، حمید بهبهانی امروز در حاشیه سی و سومین نشست کمیسیون ایمنی راهها در وزارت راه و ترابری به خبرنگاران درباره نتایج بررسی‌های صورت گرفته برای تعیین دلایل سقوط هواپیمای توپولف در اطراف قزوین گفت: متاسفانه در این سانحه جعبه سیاه هواپیما پودر شد و فقط قطعات کوچکی از این هواپیما باقی ماند.

وی افزود: بررسی‌های انجام شده بر روی این قطعات در روسیه و ایران نشان می‌دهد خلبان توپولف فقط 16 دقیقه با برخ مراقبت ارتباط داشته، ضمن اینکه آخرین مکالمه ضبط شده خلبان گفتن عبارت " یا حسین" بوده است.

وی اعلام کرد نماینده وزیر راه و رئیس کارگروه بررسی سانحه سقوط هواپیمای کاسپین به زودی دلایل سقوط هواپیمای توپولف را اعلام عمومی‌خواهد کرد.

این در حالی است که عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی‌انقلاب تهران امروز بر مشخص شدن تکلیف پرونده های مسکوت در سوانح هوایی تاکید کرد و گفت: حوادث هوایی در کشور ما به سرعت فراموش می‌شود لذا انتظار داریم پاسخ روشنی به افکار عمومی‌داده شود و تکلیف پرونده های مسکوت مشخص شود.

بیست و چهارم تیرماه امسال یک فروند هواپیمای توپولف مسافری شرکت هواپیمایی کاسپین به شماره پرواز 7908 در مسیر هوایی تهران- ایروان 16 دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در حوالی شهر قزوین دچار سانحه شد و سقوط کرد. در این سانحه هر 168 مسافر و خدمه پروازی آن کشته شدند.

تبلیغات