تبلیغات

تبلیغات

سوپر مدل‌ها و تاثیرگذاری بارداری‌هایشان!

سوپر مدل‌ها و تاثیرگذاری بارداری‌هایشان!

درآمد مدل‌‌ها به دو چیز متکی است: زیبایی چهره و اندام متناسب. طبیعی است آنها برای حفظ این دو ویژگی حاضر به تحمل هر گونه سختی هستند و شدیدا از عوامل تهدیدکننده‌ زیبایی چشم‌پوشی می‌کنند؛ البته هر عاملی به جز مادر شدن.

هر چند این تصور ممکن است عجیب به نظر برسد، اما در دسته‌بندی شغل‌های استرس‌زا می‌توان مدل بودن را هم گنجاند. مسافرت‌های فراوان کاری، رژیم‌های سرسخت غذایی و تقویم‌های پر کاری باعث می‌شوند که مدل‌ها هیچ‌گاه زمان کافی برای داشتن یک زندگی خانوادگی معمولی نداشته باشند. تنها اگر در میان قراردادهای فراوان برای حضور در تبلیغات مارک‌های تجاری معروف، جای خالی وجود داشته باشد، آنها می‌توانند چند روزی را صرف زندگی شخصی‌اشان کنند.

در میان نام‌های پرآوازه‌‌ای که روی سکوی سالن‌های مد قدم برمی‌دارند، هایدی کلوم نمونه‌ای از سوپرمدل‌هایی است که علاقه‌ی ویژه‌ای به مادر شدن دارند. او و همسرش "سیل"، خواننده‌ی معروف بریتانیایی دارای سه فرزند هستند و به تازگی نیز اعلام کرده‌اند که در انتظار به دنیا آمدن فرزند چهارمشان به سر می‌برند. با این همه بارداری موجب نشده تا هایدی دست از فعالیت‌های حرفه‌ای‌ خود بکشد.
این مدل ۳۴ ساله‌ی آلمانی، در هفته‌ی گذشته چهارمین سری از برنامه‌ی تلویزیونی "مدل برترآینده‌ی آلمان" را به اتمام رساند، تبلیغ جدیدی را برای مک‌دونالد بازی کرد و سپس در برابر دوربین عکاسان مجله‌ی "ووگ" قرار گرفت. البته در این بین یکی، دو روزی را هم در خانه و در کنار فرزندانش سپری کرد.

لائتیتا کاستا، سوپر مدل فرانسوی و یکی دیگر از نام‌های معروف دنیای مد، رویه‌ای همانند هایدی کلوم را در پیش گرفته است. او مدتی است قدم به دنیای بازیگری گذاشته وبه تازگی نیز به همراه نامزدش بر روی فرش قرمز کن حاضر شد. کاستا دو فرزند دارد که یکی از آنها از ازدواج اول اوست.

سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت
البته مدل‌های دیگری نیز بوده‌اند که به دلیل بچه‌دار شدن و تشکیل خانواده کم کم با این حرفه خداحافظی کرده‌اند، یا اینکه کمتر در جلوی دوربین قرار گرفته‌اند. سیندی کرافورد، مجری تلویزیونی و مدل آمریکایی جزو این دسته است. او که در دهه‌ی ۱۹۹۰ همواره یکی از مدل‌های برتر به شمار می‌رفت، اینک بسیار کم‌کار شده و بیشتر ترجیح می‌دهد اوقاتش را همراه با دو فرزندش بگذراند.

با این همه برخی از مدل‌ها زیرکی خاصی را به خرج می‌دهند. کلودیا شیفر نمونه‌ی چنین موردی است. او در سال ۲۰۰۲ با کارگردان انگلیسی ماتیو وان ازدواج کرد که دو فرزند حاصل این ازدواج هستند. هرچند شیفر با بالا رفتن سن، دیگر آنچنان سوپر مدل محبوب طراحان نیست، اما با این همه همچنان برای مارک‌های شناخته شده‌ی لباس و لوازم آرایش تبلیغ می‌کند. تنها تفاوت در این است که این‌بار شیفر در تبلیغاتش یک همکار هم دارد که کسی نیست جز پسر کوچکش کاسپار. این مادر و پسر گاهی همراه هم جلوی دوربین می‌روند.

به این ترتیب بارداری برای مدل‌ها آنچنان هم عنصر تهدیدکننده‌ی زیبایی به شمار نمی‌آید، زیرا آنها آنقدر درآمد دارند تا با استخدام یک مربی بدنسازی مخصوص، سریعا و در عرض مدت کوتاهی به فرم پیشین خود برسند

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات