تبلیغات

تبلیغات

خواص از رهبری تبعیت نكنند طرد و ساقط می‌شوند

مجموعه : مجله خبری
خواص از رهبری تبعیت نكنند طرد و ساقط می‌شوند
خبرگزاری فارس: مشاور رهبر معظم انقلاب گفت: مردم با حضور در صحنه به خواص و فعالان سیاسی مشهور پیام دادند اگر از آرمان‌های امام دور شده و از رهبری اطاعت و حمایت نكنند، از آنها فاصله خواهند گرفت.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل مشاور رهبر معظم انقلاب در ادامه سخنان خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران از كسانی كه فتنه سبز را در كشور بر پا كردند، سوال كرد اگر خود را پیرو امام می‌دانند و با تابلوی حمایت از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران وارد عرصه انتخابات شدند، چرا بعد از نماز جمعه 29 خرداد فرامین رهبر معظم انقلاب را نادیده گرفتند؟
وی افزود: امروز مردم سوال می‌كنند اگر رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه شما را به آرامش دعوت كرد، از ولی فقیه اطاعت نكردید، مگر نه اینكه ولایت فقیه مهم‌ترین و گرانبهاترین میراث امام برای ملت در انقلاب اسلامی بود و شما آن را نادیده گرفتید؟
رئیس سابق مجلس شورای اسلامی از سران فتنه پرسید چرا هنگامی كه رهبر معظم انقلاب آنها را دعوت كرد تا راه قانون را در پیش گیرند و اعتراضات خود را از مجاری قانونی پیگیری كنند و این قول را دادند كه خواسته آنها را پیگیری كنند، از رهنمودهای ایشان تبعیت نكردند و بر مردم هزینه تحمیل كردند؟
حداد عادل پرسید چرا هنگامی كه رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه خواستند اردوكشی‌های خیابانی متوقف شود، سران فتنه آشوب به پا كردند و فردای بعد از نماز جمعه 29 خرداد مردم را به راهپیمایی و حضور در خیابان‌ها و آشوب دعوت كرده و امنیت جامعه را بر هم زدند؟
وی با طرح این پرسش كه آیا این كارها نشانگر دوستی با مردم است و به حل مشكلات كشور و به اقتصاد كشور كمك می‌كند، ادامه داد: مردم از كسانی كه در انقلاب سابقه داشتند و امروز اغتشاشات را رهبری می‌كنند، سوال می‌كنند كه چرا در حالی كه می‌دانند انقلاب اسلامی چرا و چقدر دشمن دارد، با ایجاد ناآرامی و شورش زمینه را برای فتنه‌انگیزی دشمنان خارجی انقلاب فراهم كرده‌اند. " شما كه می‌دانید دشمنان سیلی خورده از انقلاب و ولایت فقیه در ایران و منطقه و جهان دنبال فرصتی هستند تا كینه‌های خود را نسبت به انقلاب،‌امام و رهبری و ملت بزرگ ایران آشكار كنند، چرا با قانون‌شكنی زمینه فتنه‌انگیزی آنها را فراهم كردید؟ ".
مشاور رهبر معظم انقلاب از كسانی كه ادعای دوستی با امام و پیروی از آن حضرت را دارند، پرسید چرا با طرح ادعای ثابت نشده تجاوز به زنان و دختران در بازداشتگاه‌ها آبروی نظام را نزد دشمنان نظام بردند و به آنها بهانه دادند تا در رسانه‌های خود حرف‌های سخیف را مطرح كنند.
حداد عادل افزود: اگر شما احساس مسئولیت كردید و یا كسانی به شما مطلبی برای بررسی ارائه كرده بودند، چرا چند روز بعد از نامه‌نگاری‌ها در این زمینه، این موضوع را رسانه‌ای كرده و حرف‌های ثابت نشده را مطرح كردید و با وجود تلاش دستگاه‌های مسئول برای مشخص شدن صحت این مسئله، دلیلی برای اثبات این ادعا نداشتید و آبروی نظام كه با خون صدها هزار شهید به دست آمده، به بازی گرفتید.
وی ادامه داد: شما كه خود را پیرو امام می‌دانید چرا از كسانی كه در روز قدس به خیابان آمده و شعار "نه غزه نه لبنان " سر دادند احساس بیزاری و برائت نكردید و از روح بلند آن حضرت خجالت نمی‌كشید و جریانی كه خلاف آرمان‌های بنیانگذار نظام حركت می‌كند را، رهبری می‌كنید.
رئیس مجلس هفتم با بیان اینكه جنبش سبز در حقیقت یك جنبش نیست و یك فتنه است، گفت: كسانی كه در 13 آبان تحت عنوان رهبران جنبش سبز بیانیه دادند، چرا درباره اشغال لانه جاسوسی آمریكا كه مهمترین حادثه این روز بود، سكوت كردند.
حداد عادل افزود: مردم می‌پرسند چرا تلاش می‌كنید 16 آذر كه 56 سال است روز فریاد بر سر آمریكاست، به روز مخالفت با نظام بدل شود و در چنین روزی به جای طرح شعار علیه آمریكا علیه نظام شعار داده شود و آتش‌افروزی و آشوب برپا شود.
وی ادامه داد: در 16 آذر 1332 در دانشكده فنی تهران مزدوران رژیم پهلوی به روی دانشجویانی كه به سفر نیكسون معاون رئیس جمهور وقت آمریكا به ایران بعد از كودتای 28 مرداد اعتراض داشتند، آتش گشودند و 3 دانشجو در این محل شهید شدند و از آن سال به بعد و قبل و بعد از انقلاب هر ساله دانشگاه، دانشجو و مردم در این روز به نشانه اعتراض به اقدامات آمریكای جنایتكار، استكبار جهانی را محكوم می‌كنند.
" در چنین روزی عده‌ای به دعوت سران فتنه به خیابان‌ها آمده و تظاهرات كردند و به مقدسات نظام اهانت روا داشتند و عكس امام را پاره كردند و مدعیان پیروی از امام در برابر این اقدام سكوت كردند و وقتی تلویزیون این اهانت‌ را آشكار و برملا كرد، به رسانه ملی خرده گرفتند ".
مشاور رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: چگونه كسانی كه خود را پیرو خط امام می‌دانند كاری می‌كنند كه آمریكا و انگلیس از آنها تعریف كند و سردمداران این كشورها از آنها حمایت كند و وزیر جنگ اسرائیل بعد از آشوب‌های بی‌معنا و بی‌فرجام روز عاشورا با ابراز خرسندی از دولت‌های جهان تقاضای كمك بیشتر به این جریان كند.
حداد عادل پرسید آیا شما پیرو خط امام هستید اما در روز عاشورا كه مردم به عزاداری و اظهار ارادت به سید و سالار شهیدان پرداختند از كسانی حمایت كردید كه به خیابان‌ آمدند و آشوب و آتش‌افروزی كردند و اموال دولت و مردم را تخریب كردند و مدعی هستید كه اینها از مردم بودند.
وی ادامه داد: ‌اگر آنها كه روز عاشورا در خیابان‌ها اغتشاش كردند مردم بودند و برای عزاداری و اظهار ارادت به سطح خیابان‌ها آمده بودند، چرا تنها با آنها برخورد شد در حالیكه در همه جای كشور مردم خداجو با برپایی هیئت‌ها و راه‌اندازی دسته‌جات عزاداری نسبت به ساحت مقدس سرور و سالار شهیدان عرض ارادت كردند و هیچ مشكلی برای آنها نبود.
نماینده تهران در مجلس هشتم گفت: هنگامی كه شما وارد عرصه انتخابات شدید، فعالیت‌های انتخاباتی خود را با انتقاد از دولت شروع كردید و در همه جای دنیا، طبیعی است كه رقیب انتخاباتی فعالیت خود را از نقد دولتی كه بر سر كار قرار دارد، آغاز می‌كند.
حداد عادل افزود: شما در ادامه كار را به جایی رساندید كه انتقاد از عملكرد دولت به انتقام از اسلام، امام، نظام و عزاداری امام حسین (ع) ختم شد.
وی ادامه داد: نقد دولت حق هر شهروند است و روزی كه قبل از انقلاب اسلامی مردم شعار آزادی سر دادند برای این بود كه نظر خود را آزادانه بگویند و حق شما نیز همین بود و اتفاقا روزنامه‌های شما هر چه می‌خواهند در نقد تصمیمات و رفتار دولت و حتی مصوبات مجلس بیان می‌كنند. اما اگر می‌خواهید از كار كشور گره‌گشایی شده و به مردم خدمت كنید، باید در چارچوب قانون حركت كنید.
این نماینده مجلس گفت: این نمی‌شود كه شما هم چارچوب‌های قانونی را بشكنید و از قانون عبور كنید و هم بخواهید در نقد دولت موثر باشید. در حالیكه می‌دانید كمك به حل مسائل نیازمند آرامش است و آرامش جز در پناه قانون و با حركت در مسیر قانون ایجاد نمی‌شود و این نصیحتی بود كه رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند و شما گوش نكردید.
حداد عادل افزود: رهبر معظم انقلاب همه ما را به تبعیت از قانون دعوت كرد و شما هم اگر می‌خواهید در كشور موثر باشید و قصد خدمت دارید باید صف خود را با صراحت از صف كسانی كه در روز قدس و روز 13 آبان و 16 آذر و عاشورا شعارهای انحرافی دادند، جدا كنید و به آغوش ملت بازگردید.
وی اضافه كرد:‌ بدون تردید اگر كاری كنید كه ملت بزرگ ایران خوشحال و راضی شود، بهتر از آن است كه كاری كنید كه سران آمریكا و انگلیس و رژیم صهیونیستی را خوشحال كنید و كاری نكنید به جای مردم غیرتمند، مسلمان و متدین و انقلابی و ایثارگر شهیدپرور ایران اسلامی ضد انقلاب فراری ‌خوشحال شود.
مشاور رهبر معظم انقلاب در بخش پایانی سخنان خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به راهپیمایی‌های عظیم و با شكوه مردمی در روزهای گذشته به ویژه در 9 دی بر حمایت از ولایت فقیه و جمهوری اسلامی و تقبیح و محكومیت سران فتنه، خاطرنشان كرد: این راهپیمایی‌های افتخارآمیز و امیدآفرین پیام‌هایی داشت.
حداد عادل افزود:‌ مهمترین این پیام‌ها این بود كه هم دوستان انقلاب در سراسر جهان و هم دشمنان ایران اسلامی بدانند كه جمهوری اسلامی به لطف الهی و با رهبری داهیانه و با حضور مردم بر صحنه، كشور و نظامی باثبات و از پشتیبانی مردمی برخوردار است.
وی با تاكید بر اینكه در آینده آثار مثبت پیام حضور مردم در صحنه در عرصه‌های مختلف با وضوح بیشتر نمایان خواهد شد، ادامه داد: مردم با حضور خود در صحنه یك بار دیگر اطاعت‌پذیری از رهبری نظام را ثابت كردند و پیام دادند مطیع رهبری و گوش به فرمان مقام عظمای ولایت هستند.
" رهبری از مردم می‌خواهند بصیرت و آگاهی یابند تا بتوانند در ورای ظاهرسازی‌ها، عبارات و تصاویر دروغین كه از سوی دشمنان انقلاب منتشر می‌شود به نیت سوء و پلید آنها پی ببرند؛ رهبری از مردم حضور در صحنه با رعایت حفظ آرامش را می‌خواهند چرا كه آگاهی و حضور آنها ضامن حفظ آرامش است ".
رئیس سابق مجلس گفت:‌ مردم با حضور در صحنه به خواص و نخبگان و فعالان سیاسی مشهور پیام دادند اگر از آرمان‌های امام دور شوند و اطاعت و حمایت از رهبری فاصله بگیرند و آنجا كه نباید سكوت كنند، سكوت كنند و آنجا كه نباید حرف بزنند، حرف بزنند، از آنها فاصله خواهند گرفت.
حداد عادل افزود: مردم به اشخاص با هر سابقه توصیه كردند كه در امتحانی كه پیش آمده و همه باید مراقب باشند، در آن مردود و ساقط نشوند و سابقه خدمت خود را نزد خدا و ملت بر باد ندهند، مراقب گفتار و رفتار خود باشند و بدانند كه اگر اشتباه كنند و راه درست را تشخیص ندهند در آفتاب آسمان حقیقت مانند برف آب می‌شوند.
وی در پایان با تاكید بر اینكه مردم با هیچ كس عقد اخوت نبستند و ملاك‌های آنها اسلام، امام و ولی فقیه و انقلاب است، ابراز امیدواری كرد به فضل الهی و در سایه رهبری حكیمانه و حضور مردم آگاه و فداكار در صحنه، وحدت ملی حفظ و ثبات كشور افزون شود و ملت در راه نیل به آرمان‌های بلند موفق‌تر و سربلندتر باشند.
 
منبع : farsnews.com
 

تبلیغات