تبلیغات

تبلیغات

آیت‌الله خامنه‌ای احیاگر خط امام است

مجموعه : جامعه و سیاست
آیت‌الله خامنه‌ای احیاگر خط امام است
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از بسیجیان سراسر كشور اظهار داشت: وعده خداوند این است كه پیامبرانی كه در برابر طاغوت قرار گرفتند را یاری می‌رساند و انقلابی‌ها را بر طاغوت غالب می‌كند.
وی ادامه داد: خداوند طاغوت‌هایی كه در برابر اولیای خدا قرار می‌گیرند را سركوب می‌كند و طبق آیات و روایات وعده خداوند درباره مبارزان در راه خدا وعده حق است.
استاد حوزه علمیه قم تصریح كرد: از دستاوردها و بركات انقلاب ایجاد روحیه انقلابی، شجاعت و خودباوری است.
این مرجع تقلید خاطرنشان كرد: قبل از انقلاب استبدادگران بر جامعه حاكم بودند و منافع و منابع ملت را به یغما می‌بردند و مردم در بدترین شرایط اجتماعی زندگی می‌كردند.
آیت‌الله نوری‌همدانی یادآور شد: ساختن كاخ‌ها، گسترش حرمسراها و … از برنامه‌هایی بود كه حاكمان دنبال می‌كردند و بدون در نظر داشتن وضع معیشتی مردم به توسعه اموال خود مشغول بودند.
وی با بیان اینكه پیامبر اسلام انقلاب و تحولی عظیم ایجاد كرد و خود در راس آن بود گفت: پس از ایشان امامان معصوم برای تبیین اسلام و احكام الهی در جامعه به امامت و حاكمیت منصوب شدند كه متاسفانه با كارشكنی‌های برخی این امر محقق نشد.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان كرد: در زمان غیبت باید فقیه عادل و اسلام‌شناس در راس جامعه قرار داشته باشد و این شكل حكومت اسلام است و اسلام غیر از این را قبول نمی‌كند.
این مرجع تقلید گفت: فقیهی كه در راس جامعه قرار دارد باید مدیر، مدبر، جهان‌شناس، آشنا به مقدرات سیاسی و اجتماعی جامعه و شجاع در برابر دشمنان اسلام باشد.
آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینكه پس از رحلت پیامبر حكومت‌های خلاف اسلام به خلافت دست یافتند، افزود: اسلام برای انسان‌ها كرامت قائل است و نمی‌خواهد امور مسلمانان به دست دشمنان اسلام باشد.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامی با عظمت خود خط بطلان بر حكومت‌های باطل كشید و امت اسلامی ایران را در سراسر جهان برجسته كرد.
آیت‌الله نوری همدانی اضافه كرد: یكی از كارهای اساسی امام خمینی ایجاد روحیه خودباوری در مردم بود ایشان روحیه خود كم‌بینی را كه در جامعه حاكم بود نفی كرده و مردم را به تلاش و استفاده از زحمات و دسترنج خویش خواندند.
این مرجع تقلید ابراز داشت: امام خمینی به مردم آموختند كه می‌توان به دانشمندان و نخبگان جامعه تكیه و به آنان در اعتلای فرهنگ غنی و عظیم خود اعتماد كرد.
وی با بیان اینكه در عصر حاضر به موفقیت‌های بزرگ و شگرفی نائل آمده‌ایم، گفت: دستیابی به انرژی هسته‌ای، كسب موفقیت‌های پیاپی در صنعت و پرتاب ماهواره از بركت وجود انقلاب اسلامی است.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به شجاعت امام خمینی در برخورد با دشمنان اضافه كرد: ایشان با قاطعیت و بدون ترس از ارعاب و تهدیدهای آنان در برابر قدرت جور و ظلم رژیم ستمشاهی و دشمنان خارجی ایستادگی كردند.
آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: نباید در برابر حملات دشمنان بی‌تفاوت بود بلكه باید به یاری خداوند اعتماد كرد و در راه دفاع از حق و حقیقت تلاش كرد.
وی با اشاره به سخنان امام خمینی در توجه به وظیفه و نه به نتیجه اظهار داشت: در برابر حادثه‌هایی كه در جامعه اتفاق می‌افتد نباید ساكت و بی‌تفاوت عمل كرد.
این مرجع تقلید تصریح كرد: این شیوه رهبران انقلابی است كه با ارتقای روحیه مبارزان آنان را به مقاومت و مبارزه فرا می‌خوانند.
استاد حوزه علمیه قم علت اینكه دشمنان و در راس آنها آمریكا جرات حمله به ایران ندارد را روحیه جهاد و مبارزه مردم و از بین رفتن خود كم‌بینی عنوان كرد.
آیت‌الله نوری همدانی اظهار داشت: در عصر حاضر نیز آیت‌الله خامنه‌ا‌ی اداره امور جامعه را بر عهده دارند و مسیر امام خمینی را با جدیت دنبال می‌كنند و مردم را برای دستیابی به قله‌های پیشرفت ترغیب و تشویق می‌كنند.
 

تبلیغات