تبلیغات

تبلیغات

مردم در 22 بهمن ثابت قدمی در راه دفاع از انقلاب را اثبات می‌كنند

مجموعه : جامعه و سیاست
مردم در 22 بهمن ثابت قدمی در راه دفاع از انقلاب را اثبات می‌كنند
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم كه در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با فرارسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان عالم حضرت امام حسین(ع)، به بیان حدیثی درباره قیام امام حسین(ع) از امام صادق(ع) پرداخت و گفت: امام صادق می‌فرمایند «امام حسین(ع) قیام كرد تا بندگان را از گمراهی نجات دهد» و این ما از این حدیث در می‌یابیم كه حسین بن علی(ع) نماینده یك حركت تاریخی بوده تا با جهل مبارزه كند.
وی با بیان اینكه قیام امام حسین(ع) حركتی ساده نبود و با هدف نمایان كردن چهره حق صورت گرفت، تاكید كرد: با وجود اینكه در زمان پیامبر(ص) عدالت، معرفت، محبت، حق و حقیقت جایگزین تمام پلیدی‌ها شده بود، ولی با گذشت 50 سال بازهم تحولاتی صورت گرفت و اسلام تنها به ظاهر وجود داشت.
امام جمعه قم با بیان اینكه در آن زمان از باطن اسلام خبری نبود و ظلم جای حق را گرفته بود، یادآور شد: در شرایط كنونی نیز این خطر وجود دارد و ممكن است كه حق از بین رفته و دنیا طلبی به معیاری برای زندگی تبدیل شود كه اگر چنین مسئله‌ای اتفاق بیافتد، واقعه‌‌ای نظیر كربلا به وجود خواهد آمد.
وی با تاكید بر اینكه مبادا امر به معروف و نهی از منكر به یك مسئله تعارفی تبدیل شود، تاكید كرد: اگر چنین مسئله‌ای اتفاق بیافتد جامعه دچار تهدید شده و در حالی كه نیكان آن جامعه در برابر بدی‌ها فریاد می‌كشند، كسی به فریاد آنها توجهی نمی‌كند.
حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر و ایام سی و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره كرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران یك هدیه از جانب خداوند متعال است و همه باید برای حفاظت و صیانت از این هدیه الهی تمام تلاش خود را داشته باشند.
وی با بیان اینكه همه باید مراقب باشند كه مبادا خدشه‌ای به انقلاب اسلامی ایران وارد شود، تصریح كرد: در حال حاضر ما شاهد هستیم كه ایام اربعین حسینی و ماه صفر با دهه مباركه فجر تقارن پیدا كرده است كه امیدواریم كه همگان نسبت به حفظ قداست ماه صفر توجه لازم را داشته باشند.
امام جمعه قم تاكید كرد:‌ نباید به هیچ وجه به نام شادی كردن برای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ذره‌ای از حرمت ماه صفر از بین برود.
وی با اشاره به اینكه ریشه انقلاب ما عاشورایی است، گفت: باید برنامه‌ریزان مراقب باشند كه مسئله‌ای رخ نداده و در همه برنامه‌ها شان ماه صفر حفظ شود.
حسینی بوشهری در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم به فرارسیدن هفته وقف اشاره كرد و با مورد توجه قرار دادن اهمیت وقف در دین مبین اسلام بیان داشت: وقف راهی برای انجام اعمال خیر است و كسی كه بتواند هرچند اندك وقفی داشته باشد، مورد عنایت خداوند متعال قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینكه وقف از سنت‌های الهی بوده كه هم در دنیا و هم در آخرت راه‌گشا است، تاكید كرد: اگر كسی مال خود را به اختیار در خدمت دیگران و نیكان قرار نداده و در راه خدا صرف نكند، خداوند به اجبار مال او را در اختیار دیگران قرار می‌دهد.
امام جمعه قم تاكید كرد: موقوفات برای واقف آن تا قیامت منشأ خیر و ثواب است.
وی در ادامه با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) گفت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام و پشتیبانی مردم به پیروزی رسید و این انقلاب را می‌توان از دو جنبه سلبی و ایجابی مورد بررسی قرار داد.
حسینی بوشهری در توضیح جنبه سلبی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: امام خمینی و نهضت مردمی ایشان توانستند یكی از فاسد‌ترین رژیم‌ها را از بین ببرند و این اتفاق در شرایطی محقق شد كه آمریكا و ساواك با قدرت از این رژیم پشتیبانی می‌كردند.
وی با بیان اینكه پیروزی انقلاب اسلامی ایران به یاری خداوند، همت مردم و رهبری امام خمینی(ره) محقق شد، تاكید كرد: رژیم پهلوی با جشن‌های 2 هزار و 500 ساله به مقابله با اسلام پرداخت و تاریخ هجری را به شاهنشاهی تبدیل كرد.
امام جمعه قم افزود: انقلاب اسلامی ایران با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» در شرایطی به پیروزی رسید كه همه كشورهای دنیا در دو بلوك شرق و غرب تقسیم می‌شدند.
وی در ادامه سخنان خود به بعد ایجابی پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره كرد و گفت: امام در آن شرایط به دنبال ایجاد حكومتی اسلامی در كشور بود و انقلاب اسلامی ایران حركتی در راستای بیدار جهانی به ویژه در كشورهای اسلامی بود.
حسینی بوشهری با اشاره به شرایط كشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: در 15 سال گذشته ملت ایران فقط در بخش تولید علم سهم خود را 75 برابر كرده است و این مهم پاسخی قاطع به كسانی است كه می‌گفتند اسلام با علم مخالف است.
وی با اشاره به پیشرفت‌های علمی كشور به رونمایی از موتور ماهواره بر سیمرغ اشاره كرد و گفت: این پیشرفت‌های علمی جهان را بهت‌زده كرده است.
امام جمعه قم اضافه كرد: این اقدام مبارك مقدمه‌ای برای فرستادن انسان به فضا توسط دانشمندان ایرانی است.
وی با اشاره به كارنامه درخشان ایران در تمامی عرصه‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی به شرایط كنونی كشور اشاره كرد و گفت: در 22 بهمن امسال باید ملت هوشیارانه در صحنه حاضر شوند، چرا كه شرایط با گذشته تفاوت كرده است.
آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینكه حضور گسترده مردم در عرصه دفاع از نظام اسلامی ایران در راهپیمایی 22 بهمن باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی می‌شود، تاكید كرد: مردم در راهپیمایی 22 بهمن دشمنان نظام را مایوس و ناامید می‌كنند.
وی تاكید كرد: مردم ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن امسال نشان می‌دهند كه در راه امام خمینی و پس از ایشان راهی كه مقام معظم رهبری ترسیم كرده‌اند، گام بر می‌دارند و همواره در دفاع از نظام و ارزش‌های اسلامی ثابت قدم هستند.
امام جمعه قم با اشاره به برگزاری همایشی در شهر لندن با هدف بررسی و بازنگری در سیاست‌های افغانستان و روی كار آوردن مجدد طالبان گفت: در این همایش 62 كشور موافقت كردند كه بار دیگر طالبان را بر روی كار بیاورند.
وی با بیان اینكه مردم افغانستان و مردم منطقه خاطره تلخی از طالبان دارند، تاكید كرد: آنها در زمان حاكمیت خود جز كشتار و ناامنی كاری نكردند، حال باید دید آیا منظور اوباما از شعار تغییر این بود و یا اینكه طالبان تغییر كرده است.
حسینی بوشهری با اشاره به تلاش غرب برای خارج شدن از باتلاقی كه گرفتار آن شده است، به وضعیت كشور عراق اشاره كرد و بیان داشت: در عراق نیز آنها قصد دارند كه بعثی‌ها را وارد سیستم انتخاباتی كنند كه دولت عراق با این مسئله مخالفت كرده است و ما باید نسبت به همه این مسائل آگاهی‌های لازم را داشته باشیم.
 

تبلیغات