تبلیغات

تبلیغات

خبر دستگیری “ریگی ” در صدر رسانه‌های خارجی قرار گرفت

مجموعه : مجله خبری
خبر دستگیری “ریگی ” در صدر رسانه‌های خارجی قرار گرفت
به گزارش فارس، خبر دستگیری عبدالمالك ریگی از اشرار معروف جنوب شرق كشور بلافاصله پس از انتشار در رسانه‌های محلی مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت.
*پایگاه خبری محیط با اعلام این خبر نوشت كه ریگی كه به دست داشتن در تعدادی از انفجارها و عملیات ترور در ایران متهم است، امروز به همراه دو تن از عناصر این گروهك دستگیر شد.
بنا بر این گزارش، گروه موسوم به جندالله از گروه‌های افراطی موجود در منطقه است كه با نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در طول مرزهای افغانستان و پاكستان وارد چندین درگیری شده بود.

*شبكه خبری ضدایرانی "العربیه " كه از تریبون‌های مهم گروهك تروریستی جندالله به شمار می‌رفت، خبر دستگیری "عبدالمالك ریگی " فرمانده این گروهك و شرور معروف منطقه را در صدر اخبار خود قرار داد.
این شبكه خبری وابسته به محافل امنیتی رژیم عربستان سعودی در عین حال سعی كرد با بی‌ارزش نشان دادن توان امنیتی وزارت اطلاعات كشورمان اینگونه القا كند كه این فرد از سوی مقامات پاكستانی به ایران تحویل داده شده است.
این گزارش به نقل از منابعی كه ماهیت آن‌ها را فاش نكرده است، مدعی است كه ریگی عصر دیروز در بیمارستانی در پاكستان كه در اثر جراحات وارده در درگیری‌ها با نیروهای امنیتی ایران در آن بستری شده بود، بازداشت شده است.
خبرنگار شبكه العربیه در اسلام آباد در عین حال دستگیری عبدالمالك ریگی سرگرده گروهك تروریستی جند‌الله را ضربه محكمی بر این گروهك دانست.

*پایگاه خبری "اسلام آنلاین " نیز این خبر را به نقل از منابع رسانه‌ای ایران گزارش داد و نوشت كه گروهك ترویستی جندالله به هدف قرار دادن نیروهای سپاه متهم است.

*خبرگزاری كویت نیز با انعكاس خبر دستگیری ریگی نوشت كه اعضای وزارت اطلاعات ایران در یك عملیات مهم، موفق به دستیری عبدالمالك ریگی فرمانده یكی از گروه‌های تروریستی در شرق كشور شدند.
این گزارش می‌افزاید: این گروه در سال‌های اخیر انفجارها و عملیات ربایش و ترور زیادی را در ایران انجام داده است كه ترور "نور علی شوشتری " از فرماندهان سپاه از جمله این اقدامات است.

*رادیو آمریكایی سوا نیز با اعلام این خبر به نقل از خبرگزاری فارس اعلام كرد كه وی به همراه دو تن از همراهان خود دستگیر شده است.

"روسیا الیوم " نیز در پایگاه خبری خود این خبر را نقل از خبرگزاری فارس منتشر كرد و نوشت كه ریگی به عملیات ترورستی و انفجارهایی متهم است كه به كشتار دهها شهروند ایرانی در مناطق مختلف كشور منجر شده است.
روسیا الیوم می‌افزاید كه تهران به وجود ارتباطاتی میان گروهك جندالله و سازمان اطلاعات آمریكا و انگلیس نیز اشاره كرده است.

*پایگاه خبری "سی ان ان " عربی در ادعایی عجیب مدعی شد كه وی فرد شماره دو گروهك تروریستی جندالله بوده است.
این شبكه خبری نیز خبر دستگیری ریگی را به نقل از خبرگزاری فارس نقل كرد و مدعی شد كه نیروهای امنیتی ایران فرد شماره دو گروه جندالله را در عملیات امنیتی و اطلاعاتی ویژه‌ای دستگیر كردند.

*خبرگزاری رویترز عربی نیز این خبر را در خروجی خود قرار داد و آن را به نقل از تلویزیون ایران اعلام كرد.

عبدالمالك ریگی سركرده گروهك تروریستی جند‌الله به همراه نفر دوم این گروهك دستگیر شد. ریگی در بسیاری از حركت های تروریستی و شهادت عناصر خدوم منطقه سیستان و بلوچستان نقش داشته است.

تبلیغات