تبلیغات

تبلیغات

دلیل استفاده از فروشنده دختر در بوتیک های تهران!

مجموعه : جامعه و سیاست
دلیل استفاده از فروشنده دختر در بوتیک های تهران!

هر چند استفاده از زنان جوان برای فروشندگی انواع و اقسام کالاها، موضوعی است که به دلیل افزایش روبه رشد آن دیگر موجب تحیر و تعجب کسی نمی شود اما جای تاسف است که اغلب این فروشندگان دختران جوان و تحصیلکرده ای هستند که به دلیل بی توجهی مسئولان در اشتغالزایی آنها به درآمدهای پایین رضایت داده اند.

به گزارش سرویس زنان جهان، نتایج یک تحقیق میدانی از زنان فروشنده تهران، یعنی کسانی که در بوتیک ها، فروشگاهها و یا مشاغل خدماتی دیگر کار می کنند، نشان می دهد تعداد قابل شماری از آنها مجرد، تحصیلکرده و درآمد ناچیزی دارند.

براساس تحقیق خبرنگار ما، اغلب این فروشندگان از درآمد و کارشان اظهار نارضایتی کرده اند. آنها به عواملی چون احساس هرز رفتن ،عدم علاقه مندی به کار، ساعات طولانی کار و عدم برخورداری از حقوق طبیعی یک کارگر مثل بیمه، بازنشستگی و… اشاره کرده اند.

یافته های این گزارش نشان می دهد که زنان فروشنده ماهیانه از ۸۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان دستمزد برای ۸ ساعت کار در روز دریافت می کنند.

بنابر این گزارش غیر از تعداد اندکی از این فروشندگان که به دلیل اجبار مادی به این شغل روی آورده اند دلیل اغلب آنها ورود به اجتماع بوده است.

با توجه به این تفکر در زنان و دختران جوان، مسئولان باید تمهیداتی برای ورود آنها به اجتماع داشته باشند تا این افراد با با این هدف به هر شغلی روی نیاورند.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات