تبلیغات

تبلیغات

نماد شیطان پرستی در تصویر ملكه الیزابت اول

مجموعه : مجله خبری
نماد شیطان پرستی در تصویر ملكه الیزابت اول

گالری تصاویر ملی انگلیس اعلام كرد ماری كه نماد شیطان پرستی محسوب می‌شود پس از سال‌ها در تصویر ملكه الیزابت اول آشكار شده است.

به نقل از فصلنامه ارلی مادرن انگلند (Early Modern England)، گالری تصاویر ملی انگلیس اعلام كرد كه یك تصویرمبهم از یك مار چنبره خورده در تصویر نقاشی قرن شانزدهم ملكه الیزابت اول ظاهر شده است.
در نسخه اصلی این اثر، ملكه در حالتی ترسیم شده بود كه ماری را در میان انگشتانش چنبره زده، اما بعدها بنا به عللی نامعلوم یك دسته گل جایگزین این مار شد.

گذشت زمان پس از 400 سال منجر به كمرنگ شدن طرح گل و آشكار شدن طرح این مار شده است. این اثر درپایان دهه سال 1580 یا اوایل دهه 1590 توسط هنرمند ناشناسی خلق شد. گالری تصاویرملی این احتمال را مطرح كرد كه حذف نماد در این تصویر، ممكن است ناشی از نشان ابهام باشد.

دكتر "تارنیا كوپر " از پروژه " هنر در خانواده سلطنتی تودور انگلیس " گفت: تصویر صورت الیزابت اول با یك‌مار مخفی شده و كاملا نا معمول است. با این وجود مشكل است كه دقیقا بدانیم به چه دلیل ممكن است این مار دراصل نقاشی لحاظ شده است.

به اعتقاد برخی تصویر مار ممكن است به عنوان نماد خرد (wisdom) به كار رفته باشد اما مارها عمدتا در ادبیات و تصاویر مرتبط با نقاشی‌های قرن 15 و 16به عنوان نماد شیطان و گناه اصلی (original sin) [هبوط آدم به زمین] به كارمی‌روند. علاوه بر این در صورتی كه از مار مفهومی مثبت مانند خرد برداشت می شد، لازم نبود تا با نماد مثبتی همچون یك دسته گل پوشانده شود.

لازم به ذكر است از سال 1921این نخستین بار بود كه نقاشی فوق در سیزدهم مارس نقاشی در گالری لندن به نمایش گذاشته شده و برگزاری نمایشگاه "تغییرات صورت ملكه الیزابت اول " تا 26 سپتامبر ادامه خواهد داشت.

 

تبلیغات