تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

ماكارونی با پنیـر پیتـزا

ماكارونی با پنیـر پیتـزا

 

ماكارونی با پنیـر پیتـزا

 

مواد لازم برای 4 نفر

 

 

ماكارونی نازك: یك بسته

 

 

 

گوشت چرخكرده: 250 گرم

 

 

 

پیاز متوسط: یك عدد

 

 

 

رب گوجهفرنگی: یك قاشق غذاخوری

 

 

 

زردچوبه: نصف قاشق چایخوری

 

 

 

پودر سیر: یك قاشق چایخوری

 

 

 

نمك، فلفل و روغن: به میزان لازم

 

 

 

روغن زیتون: دو قاشق مرباخوری

 

 

 

پنیر پیتزا: 50 گرم رنده شده

 

 

 

طرز تهیه:

 

 

 

شاید به خودتان بگویید ماكارونی را كه خیلیها بلدند درست كنند. چرا دستور طبخ آن را دادهاید، در پاسخ باید بگویم كه ماكارونی غذای راحتی است، اما گاهی اوقات چاشنی آن خوشمزه نمیشود از خودتان میپرسید كه چرا ماكارونی كه در رستورانها به خصوص رستورانهای ایتالیایی میخوریم آنقدر خوشمزه است، به این دلیل كه چاشنی آن بادقت خاصی درست میشود، حال طرز تهیه این ماكارونی را بخوانید…

 

 

 

ابتدا پیاز را با رنده ریز، رنده میكنیم سپس آن را در روغن تفت میدهیم تا طلایی شود، بعد گوشت را داخل پیاز میریزیم و هم میزنیم تا گوشت هم سرخ شود. پس از این مراحل زردچوبه، ربگوجهفرنگی، نمك و فلفل را به آن اضافه و هم میزنیم و كمی آب روی مواد میریزیم و میگذاریم تا با حرارت ملایم بپزد، دقت كنید كه خوشمزگی چاشنی ماكارونی به این نكته است كه گوشت چرخكرده آن باید بدون چربی باشد، مزه چربی است كه مایه گوشت ماكارونی را پس از پخت خوشطعم نمیكند سپس همان طور كه میدانید داخل ظرف حاوی آب جوش، به همراه نمك و روغن ماكارونیها را میریزیم و پس از ده دقیقه ماكارونی را آبكش میكنیم، خیلی از شماها عادت دارید كه پس از آبكشی، ماكارونی و مایه گوشت را داخل قابلمه میریزید و نیم ساعت روی حرارت میگذارید تا ملایم دم بكشد، همین مسئله باعث میشود كه ماكارونی پس از پختن خوشمزه نشود، بهترین روش این است كه این كار را انجام ندهید بلكه ماكارونی را پس از آبكشی زیر شیر آب گرم داخل آبكش قرار داده، سپس آن را در قابلمه بریزید و كمی به آن روغن مایع (دو قاشق غذاخوری)، روغن زیتون (دو قاشق غذاخوری) و پودر سیر (یك قاشق چایخوری)، زردچوبه (نصف قاشق چایخوری) اضافه كنید و هم بزنید همین طور كه ماكارونی را با قاشقهای مخصوص هم میزنید، شعله هم روشن باشد (در حدود دو دقیقه) سپس ماكارونی را به میل خود در دیس یا بشقاب بكشید…. و روی آن مایه گوشت را كه باید حتما داغ باشد بریزید.

 

پس از این مرحله اگر دوست داشتید پنیر پیتزای رنده شده را مانند تصویر، روی گوشت بریزید. حال ماكارونی خوشمزه شما آماده است، البته فكر نكنید كه این ماكارونی مزه زیاد سیر را به خود خواهد گرفت بلكه تنها كمی چاشنی سیر را با خود به همراه دارد.

 

 

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

 

 

تبلیغات