تبلیغات

تبلیغات

نصب مجسمه امیرکبیر در پایتخت

مجموعه : مجله خبری
نصب مجسمه امیرکبیر در پایتخت

 
 
مهر: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: مجسمه تمام قد امیرکبیر یکی از کارهای مرحوم صدیقی است که به تازگی از کشور ایتالیا وارد ایران شده و به زودی در پارک هنرمندان تهران نصب می شود.
سید محمد جواد شوشتری در نشست خبری که امروز دوشنبه در سالن آمفی تئاتر چای باغ و نارنج برگزار شد با اشاره به قدمت و نفیس بودن این مجسمه آن را ساخته پیش از انقلاب عنوان و تاکید کرد: این مجسمه که سه متر و ده سانتی متر طول دارد در پی رایزنیهای فرهنگی میان مسئولان دو کشور ایران و ایتالیا به کشور وارد شد و برای آن چند نقطه مکانیابی شده اما از نظر این سازمان بهترین مکان پارک هنرمندان است که به زودی این مجسمه در این پارک نصب می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس یک برنامه مطالعاتی از 20 مشاور که از میان هنرمندان، اساتید دانشگاه و حتی مردم انتخاب شده اند برای توسعه و ایجاد فضای زیبا در شهر استفاده می شود. همچنین مسئولان این سازمان با دانشگاه تربیت مدرس درحال رایزنی برای راه اندازی رشته زیباسازی در این دانشگاه هستند.

شوشتری از معرفی یکی از شهرکهای نمونه پایتخت که با استانداردهای زیباسازی همخوانی دارد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این شهرک تا 13 آبان امسال معرفی می شود وامیدواریم این شهرک الگوی نمونه‌ای برای دیگر مناطق شهر تهران باشد.

وی در ادامه به پیگیری موضوع دزدیده شدن هشت مجسمه میادین شهر تهران از سوی مراجع قضایی اشاره کرد و افزود: ما شکایت خود را به نیروی انتظامی اعلام کرده و مانند همه مردم منتظر جواب از مقامات انتظامی هستیم.

شوشتری همچنین از ساخت و نصب 6 مجسمه و ساخت دو مجسمه دیگر به جای مجسمه های دزدیده شده خبر داد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در ادامه این نشست از ساماندهی چندین میدان اصلی شهر خبر داد و گفت: میدان هفت‌تیر، میدان ولیعصر(عج)، میدان نبوت، میدان امام حسین(ع)، میدان خراسان و میدان انقلاب از جمله میادینی هستند که ساماندهی آنها در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی در واکنش به انتقادات به شهرداری مبنی بر اینکه شهرداری در حال پاک کردن عکس شهدا از دیوارهاست و به جای آن از نقوش فضای سبز استفاده می کند، اظهار داشت: برخی از عکسها نیاز به بازسازی و ترمیم دارد. ضمن اینکه برخی از طرحها نیز برای اجرا نیاز به تائید اعضای شورا و کارشناسان ما در سازمان زیباسازی دارند.

شوشتری در ادامه با اشاره به ارائه طرحی در زمینه به ثبت رساندن خیابان ولیعصر(عج) در فهرست آثار ملی کشور افزود: خیابان ولیعصر(عج) یک خیابان تاریخی است که قدمت و هویت طولانی دارد که بعد از ثبت آن در فهرست آثار ملی کشور، بسیاری از فعالیتها تجاری و … در این خیابان باید با مجوز رسمی این سازمان انجام شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پایان این نشست در خصوص تعداد پلهای مکانیزه در نقاط مختلف تهران اظهار داشت:از حدود 40 پل مکانیزه 28 پل در اختیار این سازمان و هشت پل در اختیار شرکتهای تبلیغاتی و چهار پل در دست مناطق مختلف شهری تهران قرار دارد.

وی تاکید کرد: از مجموع این پلها 30 پل دردست ساخت و 17 پل در آستانه افتتاح قرار دارند.

 
 

تبلیغات