تبلیغات

تبلیغات

10 نكته برای تزئین منزل شما

مجموعه : هنر در خانه

1- گذاشتن عكسهایی از اعضاء خانواده در گوشه و كنار خانه بسیار خوب است اما ازافراط خودداری كنید. در هر اتاق عكس نگذارید.

2- اضافه كردن گیاه، سنگ، صدف و دیگر عناصر طبیعی به تزئینات خانه تاثیر بسیار خوبی در روحیه اعضاء خانواده می گذارد و در واقع طبیعت را به درون خانه می آورد.

3- هرگز سعی نكنید در تزئین منزل به كمال مطلق دست یابید. خانه شما باید زنده به نظر برسد و این به معنای كمی به هم ریختگی است. بنابراین همه چیز نباید همیشه درست در جای خود باشد.

4- با گذاشتن چند شاخه گل تازه در خانه روحیه شادی به اعضای خانه بدهید.

5- سعی نكنید لوازم منزل را هم رنگ انتخاب كنید. بلكه باید به هماهنگی رنگها توجه كنید. تزئین خوب خانه به این معنا نیست كه همه چیز یك رنگ باشد.

6- در اثاث خانه به دنبال خطوط زیبا و خوشایند و و فرم محكم و جاندار باشید. اگر وسیله ای شكلی دارد كه می دانید همیشه دوستش خواهید داشت همان را انتخاب كنید. به طور حتم شما در طول زمان از طرح ،رنگ و پارچه مبل خسته خواهید شد كه این مشكل با تعویض رو به حل می شود. مهم این است كه فرم و مدل این وسیله را دوست داشته باشید.

7- هنگام جور كردن پارچه هایی با طرح های مختلف یك یا دو رنگ با پایه همسان در نظر بگیرید.

8- آثار هنری جالبی را كه بیانگر شخصیت شما باشند در گوشه و كنار خانه قرار دهید. آثار هنری همیشه چشمگیر است.

9- لوازم خانه را از نوع راحت و قابل استفاده تهیه كنید تا به خانه شما حال و هوای صلح آمیز و آرام بخشی بدهد. استفاده از فرش و گلیم با الیاف طبیعی و پارچه هایی چون كتان و ابریشم خام. حس باصفایی به خانه می دهد و آن را به یك آشیانه گرم مبدل می كند.

10- از اینكه به دنبال هر مد جدید برای تزئین خانه باشید بپرهیزید. اشیایی را برای خانه خود انتخاب كنید كه دوست دارید در كنارشان زندگی كنید.

 

تبلیغات