تبلیغات

تبلیغات

10 راه كار برای شاد نگه داشتن زندگی زناشویی

شاید گاهی به این فكر افتاده باشید كه چطور می‌توان عشق و محبت و خرسندی را در زندگی زناشویی پایدار و زنده نگه داشت؟

به گزارش ایسنا، دكتر پام اسپور،‌ روانشناس سرشناس رسانه‌ای در كتاب جدید خود 10 راهكار مفید برای این هدف ارائه كرده كه خلاصه آن در نشریه «دیلی اكسپرس» به چاپ رسیده است. این 10 راهكار به قرار است:

1- همیشه خودجوش و باانگیزه بمانید: كارهایی انجام دهید كه بدون برنامه‌ریزی قبلی به نظر برسند مثلا به اداره همسرتان بروید و او را برای صرف ناهار با همدیگر دعوت كنید، بدون انتظار برای او هدیه كوچكی بخرید و یا بلیط كنسرت یا تئاتر به او بدهید.

2- عشق خود را نشان دهید: هنگام صرف شام می‌توانید یك موسیقی ملایم بگذارید. شمع روشن كنید و به همسرتان بگویید كه چقدر در طول روز به او فكر می‌كنید.

3- به چشم‌های او نگاه كنید: وقتی با همسرتان صحبت می‌كنید به صورت او نگاه كنید. برخورد نگاه‌ها باعث می‌شود كه بیشتر ارتباط بین یكدیگر را احساس كنید.

4- حتی برای اعلام ناموافق بودن از موافقت شروع كنید: از مجادله و بحث با همسرتان پرهیز كنید. وقتی می‌خواهید عدم موافقت خود را اعلام كنید ابتدا با مناسب‌ترین و آرام‌ترین راه ممكن با جمله «حق با توست» شروع كنید.

5- تغییر را همیشه مدنظر داشته باشید: با ظاهر جدید و متفاوت همسر خود را غافلگیر كنید. با یك راه ساده و سریع مثل رنگ كردن مو یا تغییر آرایش موها می‌توانید این كار را انجام دهید.

6- یك كار غیرمنتظره انجام دهید: مثلا پس از دوش گرفتن برای او یك حوله گرم و مرتب آماده كنید.

7- همیشه برای عشقتان جشن بگیرید: می‌تواند یك كار نمادین انجام دهید مثلا گیاه خاصی را كه می‌دانید مورد علاقه همسرتان است خریداری كنید و یا در باغچه بكارید و به او بگویید كه این كار نمایان كننده عشق شماست.

8- مراقبت و محبت كنید: با یك كار كوچك كه مستقیما به همسرتان نفع می‌رساند می‌توانید به او ابراز محبت كنید مثلا لباس‌های او را به خشك شویی ببرید. این كار شاید زمان زیادی نبرد اما به او نشان می‌دهید كه چقدر به فكرش هستید.

9- با رقیبتان صمیمی باشید: اگر كسی در زندگی همسرتان وجود دارد كه وی را رقیب خود می‌دانید مانند بهترین دوست یا مادر همسرتان، از بحث كردن درباره آنها پرهیز كنید و در عوض با دعوت كردن آنها برای یك شام دوستانه همسر خود را غافلگیر كنید.

10- گذشته را دوباره زنده كنید: ‌با نگاه كردن به فیلم‌های تعطیلات، تصاویر خانوادگی و عكسهای جشن ازدواج می‌توانید به استحكام رابطه زناشویی خود با همسرتان كمك كنید.

تبلیغات