تبلیغات

تبلیغات

آب تهران اصلا آلودگی ندارد

مجموعه : مجله خبری
آب تهران اصلا آلودگی ندارد
 
وزیر بهداشت در موضعی متفاوت و به فاصله چند روز پس از آنکه به واسطه آلودگی آب شرب تهران به کودکان و زنان باردار توصیه کرده بود از آب لوکه کشی نیاشامند ، با تاکید بر اینکه آب تهران به هیچ وجه آلودگی ندارد گفت: آب تهران برای همه گروه ها و در همه مناطق قابل شرب است و تنها در برخی از نقاط نیترات آب بالا بوده که توصیه شده است مادران باردار و کودکان شیرخوار از آب معدنی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه وحیددستجردی امروز جمعه در حاشیه اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی اضافه کرد: آب تهران به هیچ وجه آلودگی ندارد چرا که منظور از آلودگی، آلودگی میکروبی است و اگر برای مردم خدای نکرده این طور عنوان شده است که آب آلوده است بدانند که چنین مطلبی وجود ندارد.

وی از رسانه ها درخواست کرد رعایت امانت را در این زمینه کرده و مردم را مضطرب نکنند و افزود: درباره چند نقطه ای که نیترات آب بالا است تعامل با مسئولان وزارت نیرو صورت گرفته است و این مسئولان هم در تلاش هستند مشکل را حل کنند.

وزیر بهداشت افزود: من تیمی را در وزارت بهداشت مامور بررسی دقیق تر این کار را کرده ام که در مدت یک هفته گزارش جدیدی از وضعیت آب تهران به من ارائه دهند. مسئولان وزارت نیرو هم اعلام کرده اند که مشکل نیترات را حل کرده اند و تیم وزارت بهداشت هم این موضوع را بررسی خواهند کرد. امیدواریم با تعامل گسترده میان وزارت بهداشت و وزارت نیرو هر چه زودتر این مشکل حل شود.

وی در پاسخ به سوء استفاده هایی که از برخی اخبار در این زمینه از سوی رسانه های بیگانه صورت گرفته است، گفت: ما از دشمنان انتظاری غیر از دشمنی نداریم. آب تهران هیچ گونه آلودگی ندارد و کاملاً سالم و برای همه اقشار در همه مناطق قابل شرب است و اگر به عنوان یک نکته بهداشتی در برخی مناطق نیترات بالا است این مشکل حل می شود.

وحیددستجردی همچنین از بررسی آب های معدنی خبر داد و گفت: در دستوری برای بررسی آب تهران داده شده است، اعلام کرده ایم که آب های معدنی هم بررسی شوند چرا که گزارش هایی هم در این زمینه به ما رسیده است و پس از گزارش نهایی مشخص می شود که مشکلات آب معدنی در چه میزان است.

منبع : مهر

 

تبلیغات