تبلیغات

تبلیغات

پایگاه اینترنتی فاپكا افتتاح شد

مجموعه : دنیای آنلاین
وبنا – به گزارش خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا)، این پایگاه اینترنتی توسط نشر دانش شرق مشهد برای شناسایی و پخش كتاب‌های استادان حوزه و دانشگاه راه‌اندازی شده است. 

سیدرضا موسوی، مدیر نشر دانش شرق، درباره هدف از برپایی این پایگاه اینترنتی گفت: شناسایی بهتر این كتاب‌ها و پخش آثار مولفان و استادان، هدف اصلی برپایی این سامانه است و تلاش می‌كند با استفاده از این ابزار، گامی موثر در ارتقای سطح جامعه علمی بردارد، زیرا اكنون استقبال كمی كه از كتاب‌های تخصصی صورت می گیرد و برخی از آثار مولفان به انبارها هدایت می‌شوند. 

وی افزود: پایگاه اینترنتی فاپكا با همكاری پژوهشگران و استادان می‌تواند آینده روشنی داشته باشد، زیرا به تعامل فكری و علمی پژوهشگران حوزه و دانشگاه‌های كشور می‌انجامد و كمك می‌كند آثار علمی استادان دانشگاه و حوزه در بستر گسترده «وب» عرضه شوند و به راحتی در دسترس عامه مردم و محققان قرار گیرند. در حقیقت 
سایت فاپكا با هدفی فرهنگی راه‌ندازی شده و نویسندگان هزینه‌ای را در قبال خدمات آن، نظیر معرفی و فروش آثارشان پرداخت نمی‌كنند. 

موسوی درباره شرایط عضویت در این سایت گفت: مولفان و پدیدآورندگان آثار باید عضو هیات علمی حوزه و دانشگاه یا پژوهشگران حوزه علمیه باشند. همچنین تمامی كتاب‌ها و آثار چاپ شده مرتبط با رشته‌های علمی حوزه ودانشگاه می‌توانند در این سامانه شركت داده شوند. برای پذیرش آثار  نیز اثر مورد نظر باید بر اساس فرم‌های پیوست توسط اشخاص حقیقی معرفی شوند. ضمن این كه حداكثر از هر كتاب پنج نسخه ارسال شود كه یك نسخه از كتاب‌های دریافتی،  رایگان دردفتر فاپكا بایگانی می‌شود و بقیه نسخه‌ها به فروش خواهند رسید. 

به گفته موسوی، كتاب‌های ارسالی به این سایت به صورت امانی و با تخفیف پیشنهادی در این سامانه شركت داده می‌شوند و بهای آن پس از فروش به حساب «سیبا»ی افراد واریز خواهد شد. همچنین افراد برای ارسال فرم های تكمیل‌شده می‌توانند به دو شیوه اقدام كنند. متقاضیان می توانند از طریق ارسال الكترونیكی به سایت فاپكا به نشانی www.fapka.ir مراجعه كنند و فرم‌های درخواست عضویت و معرفی كتاب را تكمیل و ارسال كنند یا از طریق ارسال پستی به نشانی مشهد، میدان 17 شهریور ، خیابان 35متری دانش شرقی، شماره 47 ، دفتر نشر شرقی ارسال كنند.

 
 

تبلیغات