تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بامبو، از کاربردهای تزیینی تا خوراکی

بامبو، از کاربردهای تزیینی تا خوراکی

بامبو، از کاربردهای تزیینی تا خوراکی

بامبو دارای فواید بسیار زیادی است برای مثال یکی از این فواید بر پوست می باشد و نحوه ی استفاده از آن …

 

برای نرم کردن و تقویت پوست، همچنین پیشگیری از بروز چروک، کارخانجات تولید لوازم آرایشی به استفاده از عصاره گیاه بامبو رو آورده‌اند. جالب است بدانید این گیاه زیبا که این روزها تقریبا در تمامی خانه‌ها نمونه‌ای از آن دیده می‌شود، گیاه پر کاربردی است که در هر مورد که فکرش را کنید، استفاده می‌شود. 
ساقه این گیاه نوعی ماده ترشح می‌کند که اصطلاحا به آن «اشک بامبو» می‌گویند. این شیره غنی از سیلیس یا اکسید سیلسیوم بوده که نقشی اساسی در سلامت و نگهداری از بافت پوستی بازی می‌کند.
با افزایش سن میزان سیلسیوم بدن کاهش یافته و پوست به تدریج شل و خشک شده و چروک‌ها نمایان می‌شوند. پیری پوست نتیجه مستقیم کاهش سیلسیوم بدن است. برای مقابله با پیری پوست متخصصان توصیه می‌کنند به طور مداوم پوست را مرطوب کنید.
اخیرا محققان موفق به تولید کرم‌ها، ژل‌های دوش و شیرپاک‌کن‌هایی از اشک بامبو شده‌اند که نه تنها پوست را مرطوب می‌کند بلکه سیلیس کافی به آن می‌رساند.

جالب است بدانید که از بامبو در ساخت کرم‌های لایه‌بردار هم استفاده می‌شود. فیبر بامبو در عین سخت بودن، تهاجمی نیست و می‌تواند در کنار برداشتن سلول‌های مرده به صورت، رنگی درخشان ببخشد.
خواص دارویی بامبو بامبو غنی از سیلیس و مواد معدنی است که برای درمان روماتیسم بسیار خوب است. تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشگاه واشنگتن استیت روی 8 زن سالم نشان داده است انتخاب رژیمی با پایه جوانه بامبو می‌تواند سبب کاهش کلسترول بد خون شود.

نکته دیگر اینکه بامبو جزو گیاهانی است که به طور سنتی در طب هندی و چینی استفاده می‌شده است. در سال 2003، وزیر بهداشت چین اعلام کرد برگ‌های بامبو منبع آنتی‌اکسیدان طبیعی بوده و می‌توان پس از بررسی آن را تبدیل به مکمل غذایی کرد.

تبلیغات