تبلیغات

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !

مجموعه : گالری عکس روز
گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !
سایه شوم آلودگی هوا در این هفته هم دست از سر تهران بر نداشت و آلودگی هوای آخر هفته بیشتر روزهای این هفته هم آسمان تهران را در بر گرفته بود و در بیشتر روزها شهروندان هوای ناسالمی را تنفس می کردند. حسن آقا جانی مشاور وزیر بهداشت روز شنبه در یک برنامه تلویزیونی سرانجام تابوی اعلام نکردن امار مرگ و میرهای ناشی از آلودگی را شکست و خبر از مرگ بیش از ۴۵۰۰ تن در تهران بر اثر الودگی هوا داد.

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !


روابط عمومی جشنواره سی و یکم فیلم فجر، روز شنبه نظر قطعی هیأت انتخاب بخش سینمای ایران و نیز ترکیب دو بخش سودای سیمرغ و نگاه نو این دوره جشنواره را اعلام کرد. این عنواین در حالی اعلام شد که گمانه‌زنی به حقیقت مبدل شد و برخی فیلم‌های مهم به جشن سی و یکم سینمای ایران نرسید و مهمترین این‌ها «چ» ساخته ابراهیم حاتمی کیا بود که گمانه‌زنی‌ها را از هم اکنون برای برترین‌های بخش اصلی این دوره ساده‌تر ساخته است. اما در لیست حاضران شاید تنها بتوان مهرجویی، درخشنده، داودنژاد، میری و ده نمکی را میان مدعیان جدی قلمداد کرد.

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !


شامگاه یک شنبه بود رسانه ها خبر از ارسال نامه ای از سوی رئیس جمهور به هیات رئیسه مجلس دادند که طی آن برای حضور رئیس جمهور در مجلس دادند. از آنجایی که حضور رئیس جمهور همیشه در مجلس با حاشیه های فراوانی همراه بوده این بار هم در خصوص حضور رئیس جمهور در مجلس گمانه زنی های فراوانی صورت گرفته است که رایزنی در خصوص گام دوم هدفمندی یارانه ها یا بودجه مهم ترین گزینه های است به عنوان علت حضور رئیس جمهور در مجلس مطرح می شود.

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !

روز یک شنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و پس از دو جلسه تاخیر، گزارش مرگ ستار بهشتی، شهروند رباط كریمی قرائت شد. اما قرائت این گزارش از سوی نمایندگان با انتقاد و اعتراضاتی همراه بود. اعتراضاتی چون تغییر متن اولیه گزارش و مورد تایید نبودن آنچه در مجلس قرائت شد از سوی نمایندگان عضو كمیسیون امنیت ملی. دامنه این اعتراضات حتی در لابی مجلس نیز ادامه داشت و نمایندگان در گفت‌وگو با خبرنگاران انتقاداتی را به گزارش قرائت شده وارد دانستند.

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !

محمد بنا این روزها محبوب ترین مربی عرصه ورزش در ایران است. او که در میان هوادارانش به معمار کشتی فرنگی ایران شناخته می شود پس از کسب نتایج درخشان در المپیک لندن به دلیل نوع نگاه غیر حرفه ای مسئولان به کشتی فرنگی و فراهم نشدن امکانات مناسب برای توسعه این ورزش از همکاری با فدراسیون انصراف داده بود. اما با پا درمییانی مسئولان و دادن وعده های مختلف به تیم ملی بازگشت. اما با محقق نشدن وعده ها روز دوشنبه برای چندمین بار از سرمربیگری تیم ملی استعفا داد که با واکنش های مختلف همراه بود. هنوز وضعیت همکاری یا ادامه همکاری بنا با فدارسیون مشخص نشده است. گفتنی است چندی پیش یکی از دستیاران بنا با قراردای قابل توجه به تیم ملی آذربایجان پیوست.

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !

داستان جدایی ری از تهران هم از آن داستان هایی است یکی از چندین و چند پرده درگیری های دولت و شهرداری را تشکیل می دهد. این داستان سرانجام در روز سه شنبه و با حکم دیوان عدالت اداری به حالت تعلیق درآمد. ماجرا از جایی به اوج خود رسید که در اوایل هفته از سوی استانداری شهرداری برای ری معرفی شد و باعث شد تا با حکم دیوان عدالت اداری معلق شود. حكمی كه در نتیجه شكایت اعضای شورای شهر تهران مبنی بر تخلف محرز قانونی استاندار تهران مبنی بر نادیده گرفتن شورای شهر تهران در این انتصاب از سوی دیوان عدالت اداری آن هم بعد از 8 ساعت جلسه در ساعت 2 بامداد روز سه‌شنبه صادر شد.
تپه میل (آتشکده بهرام) در جنوب شهرری

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !

روز سه شنبه رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم سخنانی گفت که از ان می توان به عنوان مهم ترین رهنمود های ایشان برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو یاد کرد. ایشان در فراز مهمی از سخنان خود با انتقاد از برخی که همواره می‌گویند انتخابات باید آزاد برگزار شود افزودند: «معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد، مگر بیش از سی انتخابات سه دهه اخیر آزاد نبوده است؟ در کدام کشور انتخابات از ایران آزاد‌تر است؟ مراقب باشید این حرف‌های شما، مردم را از انتخابات ناامید نکند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه بیان روش‌هایی که به تحقق هدف دشمن در انتخابات کمک می‌کند، خاطرنشان کردند: در کدام کشور درباره صلاحیت‌ها، ملاحظات لازم اعمال نمی‌شود؟ چرا اینقدر بر این مسأله تکیه و تلاش می‌کنید در ذهن مردم این تصور پدید بیاید که شرکت در انتخابات فایده ندارد؟»
دیدار پرشور هزاران نفر از مردم قم با رهبر معظم انقلاب اسلامی

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !

صبح روز چهارشنبه بیش از یکصدو هفتاد نفر از اراذل و اوباش پایتخت که سابقه جرائم متعدد از جمله زورگیری،آدم ربایی،حمل و فروش مواد مخدر را در سابقه رفتارشان دارنددر قالب هشتمین طرح مبارزه با اخلالگران نظم و امنیت در منطقه خزانه تهران توسط پلیس پایتخت در منظر دید مردم و رسانه ها قرار گرفتند.

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !


روز چهارشنبه این هفته بود که سرانجام ماجرای گروگان های ایرانی در سوریه به سرانجام رسید و ۴۸ زائر ایرانی که سوریه توسط تروریست ها گروگان گرفته شده بودند با ۲۱۳۰ زندانی که در اختیار ارتس سوریه بودند معاوضه شدند. دولت سوریه مشارکت و کمک به آزادی زائران ایرانی را به عهده گرفت و این اقدام با سفارت ایران در دمشق هماهنگ می‌شد. زانران روز پنج شنبه وارد ایران شدند.

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !

شله مشهدی اغلب در پایان مراسم مذهبی، یا سوگواری در این شهر بین مردم توزیع می شود. این روزها هم در ایام عزاداری وفات پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) در مشهد شله توزیع می شود.

گزارش تصویری از ایران در هفته ای که گذشت !تبلیغات