تبلیغات

از زرشک غافل نشویم

مجموعه : پزشکی و سلامت
از زرشک غافل نشویم
از زرشک غافل نشویمبیماری‌های قلبی عروقی امروزه به یک مشکل جدی در جوامع بشری تبدیل شده است.    یک متخصص قلب و عروق گفت:
زرشک در درمان بیماری‌های قلبی و کلیوی و فشارخون موثر است.  دکتر طوبی کاظمی گفت: عصاره میوه زرشک مقادیر زیادی ویتامین C دارد که موجب افزایش فعالیت سیستم ایمنی و جذب آهن می‌شود.
 
کاظمی تصریح کرد: بیماری‌های قلبی عروقی امروزه به یک مشکل جدی در جوامع بشری تبدیل شده و داروهای زیادی نیز برای درمان این بیماری‌ها ساخته شده است، اما این داروها دارای عوارض جانبی زیادی است.  وی ادامه داد: میوه زرشک طبیعتی سرد و خشک دارد و در طب سنتی به کار می رود. 

این متخصص قلب وعروق اظهار کرد: زرشک با دارا بودن بربرین (berberin)، دارای اثرات مفید برای قلب است و خاصیت ضد آریتمی، اثرضد پرفشاری خون داشته و کاهش دهنده مقاومت عروقی است. 

کاظمی تصریح کرد: میوه زرشک به دلیل داشتن اسیدهای آلی ملایم بوده و برای درمان سنگ کلیه مناسب است.  وی از خواص میوه زرشک به اثر تصفیه کننده و ضدعفونی کننده خون، منقبض کننده عروق، پایین آوردن تب، کاهش تورم و فشارخون، تنظیم  ضربان قلب اشاره کرد. 

کاظمی گفت: از برگ زرشک به تنهایی یا با مخلوط داروهای مناسب می توان برای زخم روده و رفع اسهال‌های مزمن استفاده کرد.  این متخصص قلب وعروق تصریح کرد: جویدن برگ زرشک باعث سفتی لثه‌ها می شود. 

کاظمی ادامه داد: در موقع آنژین و گلودرد می توان دم کرده برگ زرشک راغرغره کرد. 

این متخصص قلب وعروق از خواص پوست ریشه زرشک به برطرف کردن بی اشتهایی، از بین بردن سوء هاضمه، درمان زردی و یرقان و تنظیم اعمال دستگاه گوارش اشاره کرد.

بهترین پزشکی و سلامت

بیشتر بخوانید
a
a