تبلیغات

بیوگرافی ضیغمی

بیوگرافی ضیغمی

دوره بازیگری كانون سینما گران جوان با سریال ?در چشم باد?مسعو جعفری جوازانی در سال 1382 کار حرفه ای را آغاز کرد.یک سال بعد با بازی در فیلم?تر دست?محمد علی سجادی و کار با این کارگردان با تجربه به او بازیگری را بیشتر آموخت تا این باعث شد که  محمد علی سجادی نام اورا در کنار بازیگرهای مورد علاقه اش قرار دهد.


بعد از تجربه ?تردست ? محمدعلی سجادی او را برای بازی در فیلم ?شوریده? در اواخر سال 1383 انتخاب کرد.
نیوشا ضیغمی با بازی در فیلم ?شوریده ? گامی بزرگ در سینما برداشت و با حضور در جشنواره 24 فیلم فجر باعث شد نامزد دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول  زن شود و با هدیه تهرانی رقابت کند.که خودش گوشه ایی از  موفقیتش را بازی در فیلم ?شوریده? و همکار اش با محمدعلی سجادی می داند.


?مواجهه ? که در جشنواره 24 فیلم فجر هم حضور داشت باعث شد تا داوران جشنواره تبهر جالبی روی نیوشا داشته باشند و او را جز بازیگران حرفه ایی قرار دهند.
?اخراجی ها ?  بدلیل حضور بازیگران بزرگ خانه درس بزرگی برای نیوشا ضیغمی بود.که پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را با بازی در فیلم مسعود ده نمکی یدک می کشد.


نیوشا ضیغمی در سال 1385 بازی خود رادر ?پارک وی ? به اتمام رساند. ?پارک وی ? مطمئنا یکی از کارهای ارزشمند او ست به خاطر کار کردن با کارگردان بزرگی همچون فریدون جیرانی.اما نیوشا زیاد در بازی در این فیلم راضی نیست چون در زمان منتاژ فیلم سکانس های خوب نیوشا را خذف کر ده بودند.


اما در جشنواره 25 فیلم فجر هم حضور خوبی داشت با سه فیلم ?پارک وی ? ?اخراجی ها ? و ?گناه من? که در این فیلم با حمید گودرزی همبازی بوده است  که در این میان کار ده نمکی یعنی ?اخراجی ها? با استقبال مردم روبرو شد ودر ایام عید در حال اکران است که در آن فیلم که تنها فیلم اکران شده از اوست حضور درخشانی داشته است و از نظر خیلی از سینماگران آینده روشنی در انتظار اوست.


همیشه می دانستم و اعتقاد داشتم که مرز بین داشتن و نداشتن ، تصمیمی و اراده ایست استوار. پس خواستم که بروم. راه سخت بود ، باید بسیار می آموختم و تجربه می کردم
 باید از خودم کس دیگری می ساختم ، اما عشق ، عشق رسیدن به هدف هر روز در من پر رنگ تر شد.
عشق و اراده به یاریم آمدند تا به هدف نزدیک شوم و هر روز به شکرانه این عشق تلاش می کنم قدمی به سوی راههای بزرگتر بردارم ، مبارزه کنم و امیدوار باشم…

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات